QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Rusza rewitalizacja zabytkowego Młynu Maria we Wrocławiu

wykres


Rozpoczęły się prace budowlane, których efekt pozytywnie zaskoczy wszystkich zakochanych we Wrocławiu. Młyn Maria – niepowtarzalny zespół zabytkowych budynków, znajdujący się w jednej z najbardziej klimatycznych części miasta, zostanie poddany gruntownej rewitalizacji. Inwestor, firma RealCo Property Investment and Development, otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę. Nową odsłonę Młyna Maria poznamy już w 2020 roku.


Mam na imię Maria i niejedno już we Wrocławiu widziałam

Gdyby mury Młyna Maria mogły mówić, z pewnością opowiedziałyby o narodzinach pierwszych młynów na tym terenie, które miały miejsce osiem wieków temu. Potem o powstaniu na ich miejscu zespołu budynków samego Młyna Maria oraz przemianach jego nazw, zmianach właścicieli, przebudowach i modernizacjach, które przez wiele lat znosił z wielką pokorą i godnością.


Można powiedzieć, że jedyną stałą i niezmienną rzeczą w jego burzliwym życiu była rzeka Odra napędzająca młyńskie koło...


Nowe życie Marii

Przez ostatnie 20 lat Młyn coraz bardziej chylił się ku upadkowi. Nie trzeba mówić, jak bolesny musiał to być widok dla tych, którzy Wrocław od zawsze noszą w swoim sercu. Na szczęście już wkrótce Młyn Maria otrzyma nowe życie. Rozpoczęła się jego rewitalizacja.


Jaki będzie nowy Młyn Maria?

To ostatni młyn spośród wielu, które niegdyś znajdowały się na wyspach odrzańskich. Dlatego działania związane z jego reanimacją wykona firma, posiadająca doświadczenie w pracy nad zabytkową materią. W trakcie rewitalizacji zostanie zachowany przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki.


W odnowionym Młynie Maria znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i usługowe, które zostaną usytuowane na dolnych kondygnacjach. W inwestycji znajdzie się także kilka unikalnych apartamentów z rozległymi tarasami położonymi między innymi na dachach poszczególnych budynków. Wynika to ze zróżnicowanej wysokości ich kondygnacji. Dodajmy, że Młyn Maria jest jedynym obiektem postindustrialnym w tej części miasta.


Najlepsze widoki we Wrocławiu

Już sama możliwość zamieszkania w budynku, którego korzenie sięgają XIII wieku, jest niezwykle atrakcyjna. Jednak na tym nie kończą się zalety tej jedynej w swoim rodzaju nieruchomości.


Niepowtarzalna lokalizacja tuż przy Starym Mieście, na wyspach Piasek i Młyńskiej sprawia, że mieszkańcy, którzy wprowadzą się do swoich lokali, będą mogli cieszyć się zarówno relaksującą atmosferą zielonych bulwarów, jak i energią emanującą z centrum miasta. W odległości 300 metrów ulokowane są bowiem najbardziej klimatyczne i popularne wrocławskie restauracje, bary i kluby.


Młyn Maria stanie się jedynym budynkiem mieszkalnym stojącym na wodzie, z którego okien rozciągać się będą niepowtarzalne widoki na m.in. historyczne Stare Miasto, spokojną rzekę Odrę i pełne zieleni tereny Ostrowa Tumskiego, Wyspy Słodowej i Bulwaru Wyszyńskiego.


Kiedy ruszy sprzedaż mieszkań?

Inwestor nie zdradza na razie dokładnego terminu. Poda go w chwili, gdy prace na terenie tego zabytkowego obiektu będą bardziej zaawansowane. Jednak już teraz można zgłosić chęć zakupu lokalu przez specjalny formularz, znajdujący się na stronie www.mlynmaria.pl. Do wyboru będą mieszkania 1-pokojowe, 2-pokojowe oraz 3-pokojowe, a także unikalne apartamenty z przestronnymi tarasami.Źródło: RealCo

11.04.2018


Tagi: Młyn Maria, rewitalizacja


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO