QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Chiny uspokajają rynki. Obligacje USA w Azji

foto

Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej uspokoił rynki. Inflacja w Europie Środkowowschodniej bez niespodzianek. Osłabienie dolara szkodzi amerykańskim obligacjom.


Tonowanie wojny handlowej

Wystąpienie Prezydenta CHRL na otwarciu Azjatyckiego forum gospodarczego uspokoiło rynki. Zamiast zaagniania dotychczasowej sytuacji była mowa o tym czego Chiny już dokonały oraz o tym co jest planowane w nadchodzącym czasie. Analitycy szczególną uwagę zwracają na liberalizację w podejściu do usług finansowych dla zagranicznych podmiotów. Pojawił się również fragment o prawach autorskich i własności intelektualnej zagranicznych firm w Chinach. W kontekście ostatnich oskarżeń o kradzież know how jest to ważna deklaracja. Co nie zmienia faktu, że wielu analityków nie traktuje jej poważnie. To co istotne to odbiór na rynkach finansowych. Wystąpienie zostało dobrze przyjęte co spowodowało odbicia w górę na wielu indeksach. Zobaczymy czy jest to dłuższy trend czy tylko ograniczenie ostatniego strachu.


Dane z Europy

Dzisiaj od rana poznaliśmy odczyty inflacji z Węgier i Czech. Na Węgrzech zgodnie z oczekiwaniami inflacja przyspieszyła do 2% w skali roku. Nie miało to jednak większego wpływu na notowania forinta. W Czechach z kolei zgodnie z oczekiwaniami doszło do spowolnienia inflacji z 1,8% do 1,7%. Tutaj podobnie jak na Węgrzech dane pokrywające się z analizami nie miały większego wpływu na zachowanie się kursów walut.


Słabnący dolar podniesie koszt długu?

Prezydentura Donalda TRumpa to ciężki okres dla dolara. Po pierwszej fali euforii inwestorzy wyraźnie odwrócili się od amerykańskiej waluty. Im bardziej osłabia się waluta tym mocniej słabnie entuzjazm nabywców obligacji. Relatywnie dobre oprocentowanie przegrywa bowiem z utratą wartości waluty. Widać to wyraźnie po tym jak kraje azjatyckie będące dotychczas największymi posiadaczami obligacji USA powoli zwiększają zaangażowanie w Europie. Jaki ma to wpływ na kursy walut? Jeżeli pojawi się problem z popytem na obligacje ich rentowność wzrośnie. Jak rentowność wzrośnie powinien zwiększyć się popyt co powinno hamować osłabienie się dolara.


Autor: Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl


Źródło: Currency One SA

10.04.2018


Tagi: waluty, złoty, euro, rynki finansowe, dane makroekonomiczne, gospodarka


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...