QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Solidne wyniki eurobanku za 2017 rok

wykres


W czwartek 29 marca 2018 r. Euro Bank S.A. opublikował raport za 2017 r. 717,2 mln zł - to wynik z działalności bankowej, który osiągnął eurobank w 2017 r. wobec 704,9 mln zł w 2016 r. (po odjęciu wpływu transakcji akcjami Visa Europe). eurobank zapewnił Klientom jeszcze lepszą jakość obsługi. Wprowadził na rynek nową aplikację mobilną oraz kartę multiwalutową.


Na działalności bankowej eurobank osiągnął w 2017 r. wynik w wysokości 717,2 mln zł wobec 704,9 mln zł w 2016 r., co oznacza wzrost o 1,7% r/r (po uwzględnieniu jednorazowego wpływu transakcji akcjami Visa Europe ten wynik w 2016 r. wyniósł 741,1 mln zł).


Wynik netto ukształtował się na poziomie 102,8 mln zł wobec 142 mln zł w 2016 r. - wypływ na zmianę na poziomie wyniku netto miały wspomniana transakcja Visa (29,4 mln zł) oraz podatek od aktywów za cały 2017 r.


W 2017 r. eurobank utrzymał pozycję znaczącego gracza na rynku kredytów konsumenckich - odnotował wzrost ich salda o 9% wobec 2016 r.


Pomimo rekordowo niskich stóp procentowych w Polsce eurobank utrzymał stabilną bazę depozytową - 6,8 mld zł. Jednocześnie bank rozwinął współpracę z Amundi Polska TFI.


eurobank zwiększył współczynnik wypłacalności do 16,01 proc. (z 15,19 proc. na koniec 2016 r.). Kondycję finansową eurobanku regularnie badają analitycy agencji Fitch Ratings. Na początku lutego 2018 r. - na podstawie danych za rok 2017 - podnieśli oni ocenę (Viability Rating) do „bb+”. Jednocześnie utrzymali rating długoterminowy (IDR) na poziomie „A-”. To plasuje eurobank w ścisłej czołówce banków obecnych na polskim rynku.


- Wyniki osiągnięte przez eurobank w 2017 r. są satysfakcjonujące. Realizujemy cel, którym jest zwiększanie liczby Klientów indywidualnych poprzez oferowanie im prostych i nowoczesnych rozwiązań, dbając jednocześnie o to, by biznes był rentowny, stabilny i bezpieczny - mówi Alexis Lacroix, prezes eurobanku.


Źródło: eurobank

29.03.2018


Tagi: bank, wyniki finansowe


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE