QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Co siódmy emeryt regularnie pomaga finansowo rodzinieCo siódmy emeryt pomaga finansowo swoim bliskim. Ze względu na wyższe emerytury częściej swoimi pieniędzmi dzielą się mężczyźni. Średnia kwota miesięcznej, zazwyczaj bezzwrotnej pomocy, wynosi 430 zł.


Sami mają ciężko, a mimo to pomagają rodzinie? Ze zleconego przez BIG InfoMonitor badania, w którym uczestniczyły osoby w wieku co najmniej 60 lat przebywające na emeryturze, widać, że większość (59 proc.) deklaruje, że nie udziela bliskim pomocy finansowej.


- Jednak aż 41 proc. ankietowanych emerytów, czyli jedna trzecia, daje pieniądze – mówi w rozmowie z MarketNews24 Halina Kochalska, ekspert BIG InfoMonitor. - Co siódmy emeryt pomaga systematycznie, czyli co najmniej raz w miesiącu.


Natomiast 40 proc. pomagających robi to od czasu do czasu, a jedna czwarta - tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak wynika z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor.


Biorąc pod uwagę, ze przeciętna emerytura to na rękę niewiele ponad 1600 zł, średnia kwota deklarowanej pomocy robi wrażenie, bo wynosi 430 zł. Przy czym średnia kwota wskazywana przez kobiety to 370 zł, a przez mężczyzn - 520 zł. Co ciekawe jedna trzecia nie jest w stanie stwierdzić jak dużo daje. Pieniądze na wsparcie pochodzą z głównie z emerytury (79 proc.), w 16 proc. przypadków także z oszczędności, a w 12 proc. z dodatkowych zarobków.


Trzech na 100 pomagających przyznaje, że zadłuża się na pomoc rodzinie i sięga w tym celu po kredyt. – Co ciekawe, są to całkiem spore kwoty, bo wynoszące 10 tys. zł – wyjaśnia Halina Kochalska z BIG InfoMonitor.Źródło: Marketnews24.pl

29.03.2018


Tagi: emeryt, rodzina, wsparcie finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...