QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Nowe połączenie z Wrocławia do Stuttgartu

wykres


Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Stuttgartu w Niemczech. Połączenie realizują należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. To jedna z 10 regularnych nowości w nowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław, który właśnie wszedł w życie.


W niedzielę zrealizowany został pierwszy lot z Wrocławia do Stuttgartu. Operacje na tej trasie odbywają się cztery razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Czas podróży wynosi 1 godz. 40 min. W tygodniu samolot z Wrocławia wylatuje o godz. 12.55 (ląduje w Stuttgarcie o godz. 14.40 ), w niedziele zaś o godz. 15.30 (jest o 17.10). Przewoźnik lata na tej trasie samolotem Bombardier Dash 8 Q400.


– Nowe połączenie do Stuttgartu to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla biznesu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Przedstawiciele prężnie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku zyskali oczekiwane bezpośrednie loty. Poza tym w mieście znajduje się wiele instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – dodaje.


W nowym sezonie Eurowings częściej zabiera pasażerów do Düsseldorfu (codziennie oprócz soboty). Grupa Lufthansa regularnie wzmacnia swoją obecność w Porcie Lotniczym Wrocław – dzisiaj to trzecie lotnisko w Polsce, z którego oferuje najwięcej lotów.


Rejsy do Stuttgartu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia lotów do największych europejskich portów przesiadkowych. Oprócz Frankfurtu nad Menem, Monachium i Düsseldorfu wrocławscy podróżny mogą polecieć również do Zurychu (SWISS), Kopenhagi (SAS), a także Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT).


Stuttgart to jedna z 10 regularnych nowości w letnim rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław, który obowiązuje od 25 marca. Do dyspozycji wrocławskich podróżnych jest rekordowe ok. 85 kierunków – 50 niskokosztowych, 26 czarterowych i 9 sieciowych.


Bardzo dobrą wiadomością jest pojawienie się głównego paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle'a, gdzie w maju loty uruchamia Air France. Wizz Air wzmocnił swoją obecność we Wrocławiu - powiększył swoją bazę operacyjną o drugi samolot i proponuje 5 nowości: Bari, Kutaisi, Göteborg, Bazyleę Miluza i Porto. W okresie letnim dodatkowy, czwarty samolot będzie stacjonować w bazie Ryanair. Zrealizuje rejsy w ramach nowej linii czarterowej przewoźnika - Ryanair Sun. Jednocześnie wśród 35 bezpośrednich tras irlandzkiego przewoźnika znajdą się 3 premiery: Ateny, Faro oraz Podgorica. Debiutującymi pozycjami na wakacje z biurem podróży są Tivat, Ateny, Izmir i wyspa Djerba.


W piątek linie Ryanair ogłosiły uruchomienie w listopadzie 2018 lotów do Kijowa (Boryspol).


Źródło: Port Lotniczy Wrocław

26.03.2018


Tagi: port lotniczy, połączenia lotnicze


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...