QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Nowe połączenie z Wrocławia do Stuttgartu

wykres


Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Stuttgartu w Niemczech. Połączenie realizują należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. To jedna z 10 regularnych nowości w nowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław, który właśnie wszedł w życie.


W niedzielę zrealizowany został pierwszy lot z Wrocławia do Stuttgartu. Operacje na tej trasie odbywają się cztery razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Czas podróży wynosi 1 godz. 40 min. W tygodniu samolot z Wrocławia wylatuje o godz. 12.55 (ląduje w Stuttgarcie o godz. 14.40 ), w niedziele zaś o godz. 15.30 (jest o 17.10). Przewoźnik lata na tej trasie samolotem Bombardier Dash 8 Q400.


– Nowe połączenie do Stuttgartu to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla biznesu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Przedstawiciele prężnie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku zyskali oczekiwane bezpośrednie loty. Poza tym w mieście znajduje się wiele instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – dodaje.


W nowym sezonie Eurowings częściej zabiera pasażerów do Düsseldorfu (codziennie oprócz soboty). Grupa Lufthansa regularnie wzmacnia swoją obecność w Porcie Lotniczym Wrocław – dzisiaj to trzecie lotnisko w Polsce, z którego oferuje najwięcej lotów.


Rejsy do Stuttgartu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia lotów do największych europejskich portów przesiadkowych. Oprócz Frankfurtu nad Menem, Monachium i Düsseldorfu wrocławscy podróżny mogą polecieć również do Zurychu (SWISS), Kopenhagi (SAS), a także Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT).


Stuttgart to jedna z 10 regularnych nowości w letnim rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław, który obowiązuje od 25 marca. Do dyspozycji wrocławskich podróżnych jest rekordowe ok. 85 kierunków – 50 niskokosztowych, 26 czarterowych i 9 sieciowych.


Bardzo dobrą wiadomością jest pojawienie się głównego paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle'a, gdzie w maju loty uruchamia Air France. Wizz Air wzmocnił swoją obecność we Wrocławiu - powiększył swoją bazę operacyjną o drugi samolot i proponuje 5 nowości: Bari, Kutaisi, Göteborg, Bazyleę Miluza i Porto. W okresie letnim dodatkowy, czwarty samolot będzie stacjonować w bazie Ryanair. Zrealizuje rejsy w ramach nowej linii czarterowej przewoźnika - Ryanair Sun. Jednocześnie wśród 35 bezpośrednich tras irlandzkiego przewoźnika znajdą się 3 premiery: Ateny, Faro oraz Podgorica. Debiutującymi pozycjami na wakacje z biurem podróży są Tivat, Ateny, Izmir i wyspa Djerba.


W piątek linie Ryanair ogłosiły uruchomienie w listopadzie 2018 lotów do Kijowa (Boryspol).


Źródło: Port Lotniczy Wrocław

26.03.2018


Tagi: port lotniczy, połączenia lotnicze


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE