QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Kluczowy tydzień dla dolara

wykres


Początek tygodnia nie jest najlepszy dla złotówki. Nadchodzące dni będą kluczowe dla notowań dolara amerykańskiego. Inwestorzy oczekują podwyżek stóp procentowych w USA. Co jeszcze wydarzy się w tym tygodniu?


Złotówka wciąż traci

Początek nowego tygodnia to kontynuacja zeszłotygodniowych trendów wzrostowych naszej waluty. W poniedziałek rano złotówka nadal nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,43 zł. Euro oscyluje w okolicy poziomu 4,22 zł. Od początku handlu funt podrożał o 2 grosze do ceny 4,79 zł. W miarę stabilne są notowania złotówki do franka. Za szwajcarska walutę zapłacimy 3,60 zł.


Wyczekiwanie na środę

Głównym wydarzeniem tego tygodnia będzie środowa decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych oraz konferencja prezesa FED. Inwestorzy są przekonani o podniesieniu stóp procentowych do przedziału 1,5-1,75, dlatego też każda inna decyzja byłaby sporym zaskoczeniem dla rynków. Wydaje się zatem, że najważniejszą częścią środowego wieczoru będą komunikaty wydane po decyzji, a także sama konferencja Powella. Aktualnie rynki będą próbowały doszukać się jeszcze bardziej jastrzębich sygnałów. Coraz częściej zaczyna się mówić nie o trzech podwyżkach stop w tym roku, a nawet o czterech. Do czasu ogłoszenia decyzji w kalendarzu makroekonomicznym nie ma już więcej publikacji mogących wpłynąć na notowania dolara. Z dużym prawdopodobieństwem można więc stwierdzić, że najbliższe godziny będą względnie spokojne na tym instrumencie.


Na funcie też ciekawie

Nadchodzące dni będą ciekawe nie tylko ze względu na posiedzenie FED. Również sporą zmienność powinniśmy obserwować na funcie brytyjskim. Od jutra zaczniemy poznawać szereg danych z tamtejszej gospodarki, a punktem kulminacyjnym będzie decyzja w sprawie stóp procentowych.


Odczyty PMI

Najprawdopodobniej nieco w cieniu decyzji banków centralnych pozostaną pozostałe, liczne odczyty tego tygodnia. mimo wszystko, warto będzie zwrócić uwagę na odczyty indeksów PMI, zarówno dla usług jak i przemysłu, z europejskich gospodarek.


Autor: Mateusz Wielewicki - dealer walutowy w Internetowykantor.pl


Źródło: Internetowykantor.pl

19.03.2018


Tagi: waluty, euro, funt, usd, pln


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...