QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

2 minuty – tyle czasu mają firmy, aby zachęcić kandydatów do aplikowania

wykres


Polacy przeznaczają średnio niewiele ponad 2 minuty na zapoznanie się z ogłoszeniem o pracę – wynika z najnowszych danych serwisu rekrutacyjnego Kariera.pl. Dlatego firmy chcąc przyciągnąć najlepszych pracowników powinny lepiej dobierać zarówno treść, jak i formę ofert. Jest to tym bardziej kluczowe, ponieważ 4 na 10 kandydatów, czytając ogłoszenie nie dociera do jego końca, a połowa osób z tej puli nawet nie zapoznaje się z oferowanymi przez pracodawcę warunkami czy benefitami.


W czasach, gdy wielu firmom coraz trudniej o pracowników, pojawiają się pytania z czego wynikają tak duże trudności rekrutacyjne? Czynniki makroekonomiczne, takie jak rekordowo niskie bezrobocie czy niska aktywność zawodowa, częściowo to tłumaczą, jednak to nie wszystko. Inną przyczyną mogą stanowić nieskuteczne metody pozyskiwania kandydatów, a także sposoby komunikowania się z nimi.


Z najnowszego badania przygotowanego przez serwis rekrutacyjny Kariera.pl wynika, że 38% kandydatów zapoznając się z ogłoszeniem o pracę nie dociera do jego końca. Większość z tej grupy zapoznaje się jedynie z opisem firmy czy stanowiska, a także ze stawianymi wymaganiami. W efekcie, nie docierają do nich informacje o tym co pracodawca ma im do zaoferowania zarówno pod kątem warunków zatrudnienia, perspektyw rozwoju, jak i benefitów.


W obecnych warunkach na rynku pracy firmy muszą mocno się natrudzić, żeby dotrzeć z informacją o rekrutacji do odpowiednich kandydatów. Niemal 80% Polaków nie szuka aktywnie pracy, co oznacza, że sami nie czytają tradycyjnych ogłoszeń. Co ciekawe, wśród osób, które już wykonają ten wysiłek, wiele pozostaje rozczarowanych. Z naszych analiz wynika, że zamiast informacji o tym jak będzie wyglądała ich potencjalna praca i co w zamian za nią uzyskają, dowiadują się głównie o oczekiwaniach i wymogach. W efekcie wielu wartościowych kandydatów nie dochodzi nawet do etapu zgłoszenia swojej aplikacji – mówi Piotr Adamczyk, Prezes serwisu Kariera.pl.


Mało czasu na szukanie pracy

Dane Eurostatu pokazują, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych europejskich narodów, a w pracy spędzają średnio 41,1 godziny. Dlatego nie powinno dziwić, że poszukując nowego zatrudnienia nie przeznaczają na to zbyt wiele czasu. Średnio kandydaci na lekturę ogłoszenia o pracę przeznaczają 2 minuty i 16 sekund.


Mając do dyspozycji tak krótki czas uwagi kandydata, ogłoszenie od samego początku powinno przykuwać uwagę. Dlatego na samym początku powinny pojawić się kluczowe informacje związane ze stanowiskiem, a tuż pod nimi informacje o warunkach zatrudnienia. Tu kluczową rolę odgrywają informacje o widełkach wynagrodzeń, ale również forma zatrudnienia, benefity pozapłacowe, a także możliwość pracy zdalnej lub w elastycznych godzinach – podsumowuje Piotr Adamczyk.


Źródło: Kariera.pl

22.02.2018


Tagi: ogłoszenie. oferta pracy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE