QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Kanadyjski Dzień Współpracy Gospodarczej

16 września 2008 r. Ambasada Kanady, we współpracy z Biurem rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia zorganizowała we Wrocławiu konferencję pod nazwą "Canada Trade Day".


Celem spotkania było zaprezentowanie kanadyjskich rozwiązań technologicznych oraz promowanie współpracy gospodarczej w sektorach ochrony środowiska i budownictwa. Miało ono za zadanie ułatwienie firmom kanadyjskim bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi partnerami i klientami z Polski. jak również umożliwienie dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.


Podczas ceremonii otwarcia wystąpili Pan Roger Bélanger Radca Handlowy Ambasady w Kanadzie oraz Pani Janina Woźna Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. W swoim wystąpieniu zgodnie podkreślali osiągnięcia, jakie były następstwem inwestowania firm z kapitałem kanadyjskim na obszarze dolnośląskim.


Pani Dyrektor Janina Woźna zaprezentowała walory naszego rynku konsumenckiego, jego centralne położenie w stosunku do rynków zachodniej i wschodniej Europy, a zwłaszcza harmonizację warunków działania zarówno w sferze handlowej, jak i inwestycyjnej z otoczeniem unijnym, przy znacząco mniejszych kosztach działania.Wraz z szybkim wzrostem polskiej gospodarki, możliwości handlowe i inwestycyjne dla współpracy polskiego i kanadyjskiego biznesu ulegają rozszerzeniu, a kanadyjski rynek coraz bardziej się otwiera na współpracę z Polską. Współpraca Biura Rozwoju Gospodarczego z Ambasadą Kanady rozpoczęła się w 2003 roku od uczestnictwa 30 firm z naszego regionu w Forum Futuralia w Quebec. We Wrocławskiej edycji Forum w 2006 r. w spotkaniach biznesowych uczestniczyły 22 firmy kanadyjskie. W maju 2008 20 polskich przedsiębiorców uczestniczyło w XIII edycji Futuraliów w Quebec.


W seminarium Canada Trade Day wzięło udział 83 polskich przedsiębiorców oraz najwięksi inwestorzy kanadyjscy na terenie Dolnego Śląska, tacy jak: Bombardier Transportation, Mc Cain, Royal Group Technologies, REPIS, Obecni byli także przedstawiciele 13 przedsiębiorstw z kapitałem kanadyjskim, działających na terenie Polski, w tym m.in.: Summit Structures, SNC Lavalin, WCI Waste Conversion Inc., Econova, Domexpert, Greensteel Door Systems, Fab Form Industries Ltd., Renaissance Stairs, Distribution R. Désilets.


Firmy kanadyjskie zaprezentowały najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w budownictwie i ochronie środowiska. Po spotkaniach odbyły się rozmowy biznesowe One-to-One, których celem było zainicjowanie nowych form współpracy gospodarczej pomiędzy firmami obu krajów.


Źródło: Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...