QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Połowa firm z sektora MŚP może zniknąć z rynku do 2023 roku

wykres


Według badań zrealizowanych na zlecenie Ricoh osiągnięcie wyższego poziomu elastyczności jest priorytetem dla dużej większości managerów (86%) odpowiedzialnych za zarządzanie firmami z sektora MŚP. Co więcej, 52% badanych twierdzi, że bez wdrożeń nowych narzędzi technologicznych ich przedsiębiorstwo nie przetrwa i upadnie w ciągu najbliższych 5 lat.


Aż 70% biorących udział w badaniu managerów uznaje technologię za czynnik, który pozwoli ich organizacji rozkwitnąć. Sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw może wiele zyskać dzięki stworzeniu nowoczesnego środowiska pracy. Wyższy poziom efektywności osiągany przy użyciu narzędzi technologicznych i innowacji to kluczowy czynnik, który według zarządzających firmami z sektora MŚP, będzie przesądzał o tym, kto odniesie sukces.


W jakie rozwiązania chce inwestować sektor MŚP?

W pierwszej kolejności firmy chcą wdrażać narzędzia wykorzystywane do realizacji najważniejszych zadań w firmie. Wśród nich najczęściej wymieniano rozwiązania do automatyzacji (72%), analityki danych (64%), zarządzania dokumentami (62%) oraz wideorozmów (56%).


Javier Diez-Aguirre, Vice President Corporate Marketing w Ricoh Europe powiedział: - Firmy z sektora MŚP dostrzegły swoją szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej nad największymi graczami na rynku poprzez umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii. Przy czym znamienne jest to, że inwestycje w nowe narzędzia mają bardzo praktyczny charakter. Wdrażane są instrumenty dzięki którym codzienne zadania wykonywane są szybciej i bardziej efektywnie.Źródło: Ricoh Europe

14.02.2018


Tagi: mśp, nowe technologie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...