QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Połowa firm z sektora MŚP może zniknąć z rynku do 2023 roku

wykres


Według badań zrealizowanych na zlecenie Ricoh osiągnięcie wyższego poziomu elastyczności jest priorytetem dla dużej większości managerów (86%) odpowiedzialnych za zarządzanie firmami z sektora MŚP. Co więcej, 52% badanych twierdzi, że bez wdrożeń nowych narzędzi technologicznych ich przedsiębiorstwo nie przetrwa i upadnie w ciągu najbliższych 5 lat.


Aż 70% biorących udział w badaniu managerów uznaje technologię za czynnik, który pozwoli ich organizacji rozkwitnąć. Sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw może wiele zyskać dzięki stworzeniu nowoczesnego środowiska pracy. Wyższy poziom efektywności osiągany przy użyciu narzędzi technologicznych i innowacji to kluczowy czynnik, który według zarządzających firmami z sektora MŚP, będzie przesądzał o tym, kto odniesie sukces.


W jakie rozwiązania chce inwestować sektor MŚP?

W pierwszej kolejności firmy chcą wdrażać narzędzia wykorzystywane do realizacji najważniejszych zadań w firmie. Wśród nich najczęściej wymieniano rozwiązania do automatyzacji (72%), analityki danych (64%), zarządzania dokumentami (62%) oraz wideorozmów (56%).


Javier Diez-Aguirre, Vice President Corporate Marketing w Ricoh Europe powiedział: - Firmy z sektora MŚP dostrzegły swoją szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej nad największymi graczami na rynku poprzez umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii. Przy czym znamienne jest to, że inwestycje w nowe narzędzia mają bardzo praktyczny charakter. Wdrażane są instrumenty dzięki którym codzienne zadania wykonywane są szybciej i bardziej efektywnie.Źródło: Ricoh Europe

14.02.2018


Tagi: mśp, nowe technologie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE