QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Wrocław ma nietypowy pomysł na ulicę Piłsudskiego

wykres


Wiceprezydent Magdalena Piasecka prezentuje dzisiaj w Parlamencie Europejskim wyjątkowy, innowacyjny społecznie projekt dotyczących zmiany wizerunku fragmentu ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Możliwość prezentacji własnych projektów dostały tylko dwa spośród dwustu miast należących do Programu Komisji Europejskiej URBACT III.


„Z wirtualu do realu. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych” to projekt polegający na współpracy i komunikacji wszystkich grup, które w tej przestrzeni się przenikają: przedsiębiorców, turystów, mieszkańców, urzędów i instytucji.


Koncepcję zmian zaproponowali studenci wrocławskich uczelni: socjologii, architektury, psychologii i urbanistyki. Wspólnie rozmawiając z przedsiębiorcami i mieszkańcami opracowali trzy koncepcje zmiany wizerunkowej fragmentu ul. Piłsudskiego, od ul. Świdnickiej do pl. Legionów. Z tych propozycji powstał film w technologii wirtualnej rzeczywistości, który będzie można ocenić już 18 stycznia o godz. 17 w auli Szkoły Muzycznej przy ul. Piłsudskiego 25. Za pomocą specjalnych okularów każdy będzie mógł zobaczyć ul. Piłsudskiego w zupełnie nowej odsłonie. A to co zobaczą za kilka lat może stać się faktem.


Projekt prowadzony m.in. przez Biuro Rozwoju Gospodarczego UMW jest współfinansowany z UE. Jego zasadniczym celem jest współtworzenie atrakcyjnej dla mieszkańców i przedsiębiorców przestrzeni publicznej.


- Sercem tego projektu są ludzie - mówi wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka. - Ich współpraca na wielu poziomach i w wielu obszarach ma szanse przynieść niebywały efekt zmiany wizerunkowej jednej z głównych arterii naszego miasta. Z tym projektem doskonale wpasowujemy się w najnowszy trend rozwoju społeczności lokalnych w Europie, gdzie ogromnie ważna jest partycypacja mieszkańców i przedsiębiorców w procesie zarządzania miastem.


Źródło: UM Wrocławia

10.01.2018


Tagi: ulica Piłsudskiego, wizerunek, projekt


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...