QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
ford
Szukaj 

Najdroższe domeny w historii? Oto one!

wykres


Na różnych portalach, w różnych mediach, na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się kilka rankingów najdroższych domen świata. Nie wszystkie duże transakcje są ujawnione, dlatego występuje wśród nich lekka rozbieżność. Mimo wszystko temat jest niezwykle ciekawy, dlatego w oparciu o orientacyjne, publiczne dane zrobiliśmy listę 15 najdroższych domen w historii.


Wszystkie podane niżej domeny zostały zakupione w kwotach sięgających milionów dolarów. Zastanawiające jest jednak to, że (jak już pewnie sami zauważyliście) wiele z nich od dawna nie ma swoich aktualizacji, częściowo są przestarzałe lub… nieprofesjonalne. Wydaje się to dziwne, jeśli zastanowimy się dlaczego, ktoś wydał tak dużo pieniędzy na domenę strony, której nie używa lub jej nie odnawia? Na pewno nie jest to kwestia braku pieniędzy na web designera. Być może projekty są dopiero w trakcie tworzenia i z czasem ich potencjał zostanie wykorzystany? Czekamy niecierpliwie.


wykres


- Nie od dziś wiadomo, że słowa są na wagę złota. Popularność niektórych domen na przestrzeni lat nie przemija, warto więc spieszyć się z ich rejestracją, nim ktoś nas uprzedzi. Znane są przypadki osób, które kupują domeny o dobrych nazwach i odsprzedają je zainteresowanym firmom z niezwykle wysoką marżą - mówi Michał Trziszka, CEO firmy Cal.pl - rejestratora domen.


Kreatywność w tym zakresie jest niezwykle przydatna. Warto także śledzić trendy na rynku. Niektórzy “specjaliści” w dziedzinie kupowania i spieniężania domen wyszukują nowych firm i działalności z dobrym potencjałem, które jeszcze nie zarejestrowały swojej domeny, po czym zwracają się z propozycją jej sprzedaży w cenie podwyższonej o ogromną marżę. Wiele firm decyduje się na taki zakup, ponieważ wie, jak ważny wpływ ten aspekt może mieć na wizerunek firmy. Nazwa firmy w domenie .com lub krajowej ma o wiele większą wartość niż w pozostałych. Warto więc wykupić domenę z wysoką marżą, niż później walczyć o wizerunek lub pozwolić konkurencji zając swój adres internetowy.


Jeszcze inni sami wymyślają domeny o wysokim potencjale i wystawiają je na licytacje. Tutaj najbardziej pożądane są te o charakterze ogólnym danej dziedziny, np. domyspokojnejstarości.pl lub nazwy miast, np. brzezno.pl. Niektórzy, chcąc podbić wartość danej domeny, budują pod jej adresem dedykowaną stronę www, projektują jej wygląd, grafikę, zakładki - wówczas strona jest praktycznie gotowa do użytku. Ma ona także o wiele wyższą cenę.


Warto więc jak najszybciej zaopatrzyć się we własną domenę z myślą o planowanym biznesie. A nawet jeśli sami nie zbudujemy strony za miliony dolarów, to atrakcyjną domenę, jak widać, zawsze można dobrze spieniężyć.


Źródło: Cal.pl

06.12.2017


Tagi: domena, cena


DAWG

WROCŁAW - BIURA DO WYNAJĘCIA

foto

Zlokalizowany w rejonie wrocławskiego śródmieścia biurowiec Promenady ZITA oferuje do wynajęcia...

NOWOCZESNE POWIERZCHNIE PRZEMYSŁOWE

mieszkanie

CTPark Opole oferuje dla inwestorów nowoczesne powierzchnie przemysłowe na terenie strefy ekonomicznej...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej platformie elektronicznej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KUP BIURO! WROCŁAW-KRZYKI

mieszkanie

Na sprzedaż biuro o pow. 136,76 mkw na II p. w nowoczesnym budynku biurowym przy ul. Wałbrzyskiej 6 we Wrocławiu...

SPOTKANIA BIZNESOWE

DO WYNAJĘCIA W ŚRÓDMIEŚCIU WROCŁAWIA

giełda

Do wynajęcia hala z przeznaczeniem na cele produkcyjno-magazynowe przy ul. Góralskiej we Wrocławiu...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Seria Space marki Kinnarps zaprojektowana przez Stefana Brodbecka (Brodbeck Design)...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...