QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Przez miesiąc elektryczne samochody wypożyczono ponad 20 000 razy

wykres


Na początku listopada we Wrocławiu wystartowała pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA. Usługa od startu cieszy się dużą popularnością, Nissany Leaf wypożyczono już ponad 20 tys. razy.


Rynek współdzielenia pojazdów dynamicznie rozwija się w Europie, również w Polsce. Według raportu Instytutu Keralla Research z czerwca br. na polskich drogach mamy już tysiąc współdzielonych pojazdów w ramach car-sharingu, które można wypożyczyć w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Wrocławiu. W ostatnim z wymienionych miast od listopada funkcjonuje pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych.


VOZILLA działa zaledwie miesiąc, a jej dotychczasowe wyniki są najlepszym dowodem, że auta elektryczne przypadły do gustu mieszkańcom Wrocławia. VOZILLA to system aut na minuty w ramach systemu współdzielenia pojazdów. Usługa działa w trybie free-floating, co oznacza, że samochód można odebrać i zostawić na każdym legalnym miejscu. Obecnie Nissany Leaf – auta VOZILLI są wypożyczane prawie tysiąc razy dziennie. Po 4 tygodniach funkcjonowania MWSE Vozilla może pochwalić się ponad 20 tys. wypożyczeń.


− Jesteśmy zaskoczeni tak dużą popularnością usługi. Liczba wypożyczeń wzrasta tygodniowo o ponad 10%. Efektów, które osiągnęliśmy po niecałym miesiącu, spodziewaliśmy się po pół roku funkcjonowania VOZILLI. Usługa cały czas jest rozwijana. Aplikacja działa stabilnie i stale jest udoskonalana, sukcesywnie poszerzamy również flotę pojazdów – mówi Paweł Luksic, prezes firmy Enigma, operatora Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych.


Najpopularniejsza w weekendy

Według danych udostępnionych przez operatora najwięcej osób korzysta z wypożyczalni w piątki i soboty. Przeciętna prędkość przejazdów to ok. 23km/h, w weekendy wzrasta do 26km/h. Samochody są wypożyczane na krótkie przejazdy (do kilkunastu minut), na terenie miasta.


Obecnie w ramach wypożyczalni dostępnych jest 150 Nissanów Leaf. W grudniu pojawi się kolejne 40 oraz 10 typu VAN. Tym samym flota osiągnie stan docelowy, czyli 200 samochodów elektrycznych. Nie potrzeba do nich kluczyków, dostęp do wszystkich daje nam użycie specjalnej aplikacji, która umożliwia również otwieranie i zamykanie samochodu, a także sprawdzenie zasięgu i lokalizacji każdego samochodu VOZILLI.


Od startu wypożyczalni użytkownicy usługi mogą korzystać z miejskich przywilejów takich jak darmowy parkingu w całym mieście i specjalne miejsca parkingowe w ścisłym centrum Wrocławia. Od 22 listopada w ramach umowy z Portem Lotniczym Wrocław VOZILLĄ można parkować bezpłatnie również na parkingu VIP lotniska, położonym najbliżej terminalu.


Bez obawy przed mandatem

Na początku działania wypożyczalni w samochodach funkcjonowały kopie dowodów rejestracyjnych. Oryginały znajdowały się w Biurze Obsługi Klienta, na wypadek kontroli mógł dostarczyć je pracownik wypożyczalni. Jednak obowiązujące przepisy niedostosowane do usług car-sharingu, mogły stwarzać problemy i ryzyko otrzymania mandatu. W trosce o komfort użytkowników operator postanowił wprowadzić oryginały dowodów rejestracyjnych. Od 20 listopada są już dostępne we wszystkich samochodach VOZILLI.


VOZILLA w innych miastach?

Operatorem wypożyczalni jest firma Enigma, która działa na polskim rynku od ponad 20 lat i specjalizuje się w bezpieczeństwie informatycznym. Jako pierwsza w Polsce opracowała system podpisu elektronicznego, projekt VOZILLI to kolejna innowacja firmy i pierwszy tego typu projekt w Polsce.


VOZILLA może być inspiracją dla innych polskich miast, by stworzyć miejskie wypożyczalnie samochodów elektrycznych. − Zauważamy bardzo duże zainteresowanie innych aglomeracji miejskich tego typu rozwiązaniem, otrzymujemy liczne pytania dotyczące VOZILLI. Spodziewamy się, że kolejne miasta będą również chciały budować takie sieci, bazujące na samochodach elektrycznych. Będziemy starali się oferować naszą pomoc i nie wykluczamy, że sami będziemy startować w przetargach – mówi Paweł Luksic.


Źródło: Enigma

06.12.2017


Tagi: Vozilla, samochody, elektryczne, wypożyczalnia


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...