QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Wrocław podpisał Kartę Różnorodności

wykres


Poszanowanie praw mniejszości to zasada, którą zawsze kierował się Urząd Miejski Wrocławia jako pracodawca. Potwierdzeniem tej dewizy było dzisiaj podpisanie Karty Różnorodności przez Rafała Dutkiewicza prezydenta Wrocławia oraz Włodzimierza Patalasa Sekretarza Miasta, podczas spotkania z przedstawicielami Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tym samym Urząd Miejski Wrocławia dołączył do grona niemal dwustu sygnatariuszy karty w Polsce promującej różnorodność i równość szans w zatrudnieniu, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, wiek, niepełnosprawność czy religię.


- To jest jedna z najpiękniejszych i najbardziej twórczych stron ludzkości, że się różnimy. Świat rośnie nie na naszych podobieństwach, a właśnie na naszych różnicach. Różnice są drożdżami rozwoju kulturowego. A ten gest, czyli podpisanie karty różnorodności jest miarą pewnej dojrzałości cywilizacyjnej - powiedział Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia.


- W regulaminie pracy urzędu od lat jest zapis o tym, że każdy człowiek niezależnie od płci, wieku, czy wyznania powinien być tak samo traktowany. Dzisiejsze podpisanie Karty Różnorodności jest więc przypieczętowaniem reguł, które obowiązują u nas od lat - powiedział Włodzimierz Patalas Sekretarz Miasta.


Karta Różnorodności jest pisemną deklaracją, podpisywaną przez pracodawcę, który zobowiązuje się do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i podejmowania działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość organizacji do zaangażowania wszystkich pracowników i pracownic oraz partnerów biznesowych w te działania. Podpisanie Karty Różnorodności w Polsce jest dobrowolne i bezpłatne. Inicjatywa stworzenia polskiej wersji Karty Różnorodności powstała podczas spotkania przedstawicieli/lek firm z francuskim kapitałem w maju 2011 r. Inauguracja polskiej wersji Karty Różnorodności miała miejsce 14 lutego 2012 roku podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Źródło: UM Wrocławia

13.11.2017


Tagi: Karta Różnorodności. magistrat, Wrocław


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...