QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Wrocław podpisał Kartę Różnorodności

wykres


Poszanowanie praw mniejszości to zasada, którą zawsze kierował się Urząd Miejski Wrocławia jako pracodawca. Potwierdzeniem tej dewizy było dzisiaj podpisanie Karty Różnorodności przez Rafała Dutkiewicza prezydenta Wrocławia oraz Włodzimierza Patalasa Sekretarza Miasta, podczas spotkania z przedstawicielami Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tym samym Urząd Miejski Wrocławia dołączył do grona niemal dwustu sygnatariuszy karty w Polsce promującej różnorodność i równość szans w zatrudnieniu, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, wiek, niepełnosprawność czy religię.


- To jest jedna z najpiękniejszych i najbardziej twórczych stron ludzkości, że się różnimy. Świat rośnie nie na naszych podobieństwach, a właśnie na naszych różnicach. Różnice są drożdżami rozwoju kulturowego. A ten gest, czyli podpisanie karty różnorodności jest miarą pewnej dojrzałości cywilizacyjnej - powiedział Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia.


- W regulaminie pracy urzędu od lat jest zapis o tym, że każdy człowiek niezależnie od płci, wieku, czy wyznania powinien być tak samo traktowany. Dzisiejsze podpisanie Karty Różnorodności jest więc przypieczętowaniem reguł, które obowiązują u nas od lat - powiedział Włodzimierz Patalas Sekretarz Miasta.


Karta Różnorodności jest pisemną deklaracją, podpisywaną przez pracodawcę, który zobowiązuje się do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i podejmowania działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość organizacji do zaangażowania wszystkich pracowników i pracownic oraz partnerów biznesowych w te działania. Podpisanie Karty Różnorodności w Polsce jest dobrowolne i bezpłatne. Inicjatywa stworzenia polskiej wersji Karty Różnorodności powstała podczas spotkania przedstawicieli/lek firm z francuskim kapitałem w maju 2011 r. Inauguracja polskiej wersji Karty Różnorodności miała miejsce 14 lutego 2012 roku podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Źródło: UM Wrocławia

13.11.2017


Tagi: Karta Różnorodności. magistrat, Wrocław


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...