QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Kantory żerują na niewiedzy klientów. Różnice w kursach walut sięgają nawet kilkudziesięciu groszy

wykres


Kantory wykorzystują brak rozeznania klientów i zawyżają lub zaniżają kursy wymiany w porównaniu do stawek rynkowych. Zdarzają się przypadki, że w tym samym mieście między kursem kupna i sprzedaży jest złotówka różnicy. Wszystko w zgodzie z prawem, bo polityki cenowej kantorów w Polsce nikt nie kontroluje. Ucywilizować mogą ją zupełnie nowe internetowe narzędzia, które już nie tylko pozwalają na porównywanie ofert, ale idą o krok dalej.


Każdego dnia notowania kursów wymiany euro, dolara, franka szwajcarskiego czy funta brytyjskiego śledzą tysiące ludzi. Część z nich gra na foreksie, inni szukają dobrej okazji do kupna waluty w związku z planowanym wyjazdem, a inni mają do spłaty kredyty we frankach. Śledzenie danych foreksowych, czyli kursów wymiany ustalanych na rynku międzybankowym, nie zawsze jest miarodajne. Gdy idziemy do pierwszego lepszego kantoru, okazuje się, że tam ceny są zupełnie inne. Trzeba więcej wydać na zakup waluty, a za sprzedaż posiadanych przez nas walut obcych dostaniemy mniej.


W piątek wieczorem oficjalne notowania euro na rynku finansowym były na poziomie 4,2449 zł. W tym samym momencie średnie kursy kantorowe były na poziomie 4,2144 lub 4,2619 w zależności od rodzaju transakcji (sprzedaży lub kupna waluty z punktu widzenia klienta). Te 2-3 grosze różnicy w obie strony można uznać za pewnego rodzaju normę w przypadku euro. W końcu na tej różnicy kantor musi zarobić.


Zdecydowanie mniej zrozumienia wykazują klienci widząc większe różnice w cenach, a te potrafią być czasami bardzo duże.


Są kantory, które nie grają fair, a wręcz żerują na niewiedzy klientów. Wykorzystują brak rozeznania i zawyżają lub zaniżają ceny - przyznaje Jakub Lasek, ekspert Quantor, internetowej porównywarki kantorów. - Najlepszym tego przykładem są kantory na lotniskach czy dworach kolejowych. Tam najprościej naciąć obcokrajowców - podkreśla.Autor: Damian Słomski


Więcej w materiale: https://finanse.wp.pl/kantory-zeruja-na-niewiedzy-klientow-roznice-w-kursach-walut-siegaja-nawet-kilkudziesieciu-groszy-6183407768156289a


Źródło: money.pl

13.11.2017


Tagi: kantory, wymiana walut


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...