QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Polacy stworzyli aplikację networkingową połączoną z Linkedin'em

W czasie odbywającej się obecnie największej na świecie konferencji dla start-up’ów Web Summit w Lizbonie, Polacy prezentują pierwszą aplikację zintegrowaną z Linkedin’em, umożliwiającą umówienie spotkania z osobą z naszego kręgu zawodowego, będącą jednocześnie w bliskiej nam lokalizacji.


Aplikacja MESHR przeznaczona jest przede wszystkim dla podróżujących służbowo, którzy w nowym mieście mają czas wolny na spotkanie przy kawie, lunchu, czy kolacji z kimś zupełnie nowym z kręgu biznesowego. W szczególności dotyczy to pracowników dużych korporacji, administracji publicznej, czy indywidualnych przedsiębiorców.


Jak to działa?

Warunkiem dostępu do MESHR jest posiadanie aktywnego konta na Linkedinie, z którym aplikacja jest zintegrowana. Dalej można umówić spotkanie w trzech prostych krokach:


Krok pierwszy - określamy dyspozycyjność

Określamy nasz dostępny czas (np. 12-14.00), miejsce, gdzie jesteśmy lub będziemy i zasięg w jakim jesteśmy w stanie dotrzeć na spotkanie (np. 10 km).


Krok drugi - wybieramy osobę

Przycisk Find peers pokazuje nam osoby dostępne w tym samym czasie i w naszym zasięgu. Można je przeglądać i poznać ich profile.


Krok trzeci - wybieramy miejsce

Po wybraniu danej osoby, mamy możliwość wyboru miejsca spotkania. Możemy zaproponować do trzech miejsc/restauracji do wyboru dla adresata. Po wybraniu propozycji miejsca, aplikacja wysyła do wybranej wcześniej osoby zaproszenie na spotkanie.


Zaproszona osoba może zaproszenie przyjąć bądź odrzucić. Jeśli zaproszenie jest przyjęte, mamy umówione spotkanie. W razie problemów, aplikacja umożliwia dzwonienie, wysyłanie wiadomości lub poinformowanie o ewentualnym spóźnieniu. Jeśli zaproszenie zostało odrzucone, możemy szukać kolejnej osoby.


Jeśli nie mamy akurat czasu lub ochoty przeglądać dostępnych w okolicy użytkowników, wówczas, po określeniu własnej dyspozycyjności, możemy użyć przycisku MESHR ME, który ustawia naszą dostępność widoczną dla innych użytkowników aplikacji. Wtedy to my czekamy na zaproszenie od innych użytkowników.


wykres


- MESHR idealnie uzupełnia aplikację takie jak LinkedIn, gdzie mamy mnóstwo wirtualnych kontaktów, ale przecież prawdziwa wartość tkwi w bezpośrednich spotkaniach. To one budują zaufanie w biznesie i dają nam przyjemność oraz korzyść obcowania z ciekawymi ludźmi - komentuje Berenika Marciniec, founderka MESHR, doktor nauk ekonomicznych, ekspert w dziedzinie tworzenia i rozwoju parków naukowo-technologicznych. Od 12 lat ekspert Komisji Europejskiej z zakresu innowacji, transferu technologii, polityki innowacyjnej oraz wspierania małych i średnich przedsiębiorstw.


Celem aplikacji jest ułatwienie ludziom podróżującym służbowo i często obcym w danym miejscu, mieście, spotkania z kimś, kto jest w okolicy i kto również ma czas wolny od obowiązków zawodowych.


- Przewidujemy w przyszłości stworzyć algorytm oparty o sztuczną inteligencję, który będzie podpowiadać użytkownikowi najciekawsze i najbardziej dopasowane kontakty. Równolegle z rozwojem funkcjonalności dla użytkowników indywidualnych planowany jest rozwój funkcjonalności dedykowanej klientom korporacyjnym. Klientom korporacyjnym chcemy zaproponować funkcjonalności oparte o zbiorowe konto korporacyjne lub zintegrowania MESHR z wewnętrznym oprogramowaniem danej firmy - komentuje Ignacy Bochiński, co-founder MESHR, Partner KERRIS Group oraz inwestor projektu Patyna.pl.


Aplikacja MESHR jest polskim produktem, stworzonym przy współpracy m.in. z Agencją Interaktywną KERRIS. Swoją premierę ma podczas Web Summit w Lizbonie, największej na świecie konferencji technologicznej dla start-upów, gdzie została wybrana Alpha Programme Exhibitor. Wkrótce będzie dostępna w Polsce na App Store (iOS) i Google Play (Android).


Źródło: KERRIS

08.11.2017


Tagi: aplikacja MESHR, LinkedIn, spotkanie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...