QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Konferencja EMC for Business we Wrocławiu

wykres


12-13 października 2017 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja EMC for Business, organizowana przez centrum doradczo szkoleniowe - EMC for Business. Spotkanie było poświęcone tematyce kompatybilności elektromagnetycznej - EMC (z ang. Electromagnetic Compatibility), ujętej z praktycznego punktu widzenia. W konferencji udział wzięli inżynierowie, projektanci, pracownicy działów B+R oraz inni zawodowo i/lub hobbystycznie związani z tematyką projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych.


Każdy dzień składał się z trzech głównych części: studiów przypadku, paneli dyskusyjnych oraz z warsztatów tematycznych. Podczas studiów przypadku eksperci, na bazie rzeczywistych projektów, opowiedzieli o napotkanych problemach oraz o sposobach, w jaki zostały rozwiązane. Panel dyskusyjny pozwalał na wspólne opracowanie rozwiązań problemów z EMC, gdzie uczestnicy mogli, w mniejszych grupach, podzielić się swoimi doświadczeniami. Warsztaty praktyczne pozwoliły zgłębić tajniki związane z tematyką oceny ryzyka w aspekcie unijnych Dyrektyw Nowego i Globalnego Podejścia; zagadnieniami full - compliance i pre - compliance oraz zasadami projektowania zasilaczy.


wykres


Organizatorzy zadbali o to, aby stworzyć kreatywną i przyjazną atmosferę do dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami oraz do budowania kontaktów zawodowych. Jak mówi współorganizatorka i prowadząca Konferencję EMC for Business - Ewa Załupska: - Staramy się wyłapywać sygnały płynące z rynku i swoją ofertę kreować tak, aby odpowiadała na te potrzeby. Konferencja EMC for Business jest taką odpowiedzią. Branża elektroniczna potrzebowała omówić pewne powtarzające się i ciążące w skutkach problemy dostosowania się do norm EMC. Stworzyliśmy na to odpowiednie pole. To było spotkanie ekspertów, gdzie uczestnik nie był biernym słuchaczem, tylko miał istotny wkład w przebieg wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań do tego, by maksymalnie aktywizować uczestników do dyskusji oraz do wymiany kontaktów. Sposób, w jaki to wykorzystali, przerósł nasze oczekiwania. To był ich czas, który, naszym zdaniem spożytkowali w pełni. Konferencja ledwo się skończyła, a do nas już spływają pomysły od klientów na kolejne edycje. W takiej sytuacji nie wyobrażam sobie, by tego nie powtórzyć.


Konferencja była wsparta przez sponsorów: Schurter Electronic Sp. z o.o. - producenta komponentów i systemów zapewniających bezpieczne zasilanie oraz Helmar Jacek A. Dobrowiecki wraz z partnerami Albatross Projects, Emerson&Cuming, HAEFELY-HIPOTRONICS i NARDA-PMM, których jest przedstawicielem i dystrybutorem. Patronat merytoryczny wydarzenia objęła Politechnika Gdańska. Patronat medialny sprawowały Elektronika praktyczna, Automatyka, Elektroda.pl, QBusiness.pl oraz Evertic. Do zadowolenia uczestników przyczyniły się również drobne upominki podarowane przez Hotel Park Diament, Pasibus, Centrum Zajezdni Historia, Jumpworld, Punkt rehabilitacji - Arkadiusz Bohonos oraz Studio fotografii Fast and Light.


Kolejna edycja Konferencji EMC for Business planowana jest na 11-12.10.2018 zapraszamy do śledzenia szczegółów - www.emc4b.com/konferencja


Źródło: EMC for Business

26.10.2017


Tagi: konferencja


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE