QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 

3 na 4 pracowników biurowych nie potrafi zrezygnować z wydruków

wykres


Każdego dnia firmy, instytucje i osoby prywatne zużywają niezliczone ilości papieru. Jak wynika z badania KPMG w Polsce aż 3 na 4 pracowników biurowych uważa, że wykorzystywane przez nich wydruki są niezbędne. Jednocześnie tylko 15% deklaruje wykorzystanie papieru ekologicznego. Prywatnie 27% Polaków czyta gazety już tylko w formie elektronicznej, ale w przypadku książek odsetek ten wynosi zaledwie 9%. Ze wszystkich działań proekologicznych najbardziej powszechna jest segregacja śmieci, zarówno w pracy, jak i w domu.


Zaledwie 15% respondentów badania świadomie drukuje w miejscu pracy na papierze ekologicznym. Co istotne ponad połowa badanych w ogólne nie wiedziała, jakiego rodzaju papieru używa. Największy brak świadomości w tej kwestii przejawili pracownicy największych firm.


Aż 3 na 4 pracowników biurowych przyznało, że wykonywane przez nich wydruki są niezbędne i nie są w stanie z nich zrezygnować. Tymczasem tylko co piąty uczestnik badania był przeciwnego zdania.


W kwestii zachowań proekologicznych związanych ze sferą zawodową najbardziej popularne jest segregowanie śmieci (55% wskazań). Z badania wynika, że dostęp do koszy do selektywnej zbiórki odpadów najczęściej zapewniają firmy zatrudniające powyżej 500 pracowników.


Tradycja czy technologia?

Z badania przeprowadzonego przez KPMG na próbie ponad 1000 czynnych zawodowo osób wynika, że Polacy są tradycjonalistami. Prawie 60% pracowników biurowych robi notatki odręcznie, a tylko co dziesiąty korzysta wyłącznie z formy elektronicznej (9% wskazań). Nieco więcej, bo 30% respondentów korzysta z kalendarza wyłącznie w wersji elektronicznej, 21% pracowników preferuje kalendarz drukowany, a blisko połowa respondentów (44%) wybiera obie formy. Zastępowanie tradycyjnych rozwiązań papierowych bardziej przyjaznymi dla środowiska narzędziami elektronicznymi jest jeszcze na stosunkowo niskim poziomie.


Wyższość papieru nad elektroniką

Pomimo dużej dostępności i rosnącej popularności czytników elektronicznych, Polacy cenią sobie możliwość obcowania z lekturą w formie papierowej. Porównując czytelnictwo książek i prasy, można zauważyć, że gazety w formie zdigitalizowanej w wielu domach stają się już standardem. Blisko 30% osób czyta gazety już tylko w formie elektronicznej. Jednocześnie blisko połowa (48%) respondentów czyta gazety w obu formach – elektronicznej i papierowej. Książki w wersji elektronicznej czyta tylko 9%, a aż 52% badanych zdecydowanie preferuje obcowanie z literaturą w formie tradycyjnej.


Zachowania proekologiczne wydają się być łatwiejsze do wdrożenia w życiu prywatnym. Aż 86% respondentów przyznało, że segreguje śmieci w swoim gospodarstwie domowym. Natomiast 28% podczas zakupów wybiera tylko torby papierowe.


wykres


Źródło: KPMG

06.10.2017


Tagi: praca biurowa, papier, wydruki


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAW - BIURA DO WYNAJĘCIA

foto

Zlokalizowany w rejonie wrocławskiego śródmieścia biurowiec Promenady ZITA oferuje do wynajęcia...

NOWOCZESNE POWIERZCHNIE PRZEMYSŁOWE

mieszkanie

CTPark Opole oferuje dla inwestorów nowoczesne powierzchnie przemysłowe na terenie strefy ekonomicznej...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej platformie elektronicznej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

DO WYNAJĘCIA W ŚRÓDMIEŚCIU WROCŁAWIA

giełda

Do wynajęcia hala z przeznaczeniem na cele produkcyjno-magazynowe przy ul. Góralskiej we Wrocławiu...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Właśnie mija rok od otwarcia nowego showroomu Kinnarps w Centrum Kongresowym ICE...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...