QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

bValue.vc inwestuje w rozwój i ekspansję Purella Food

wykres


bValue, jeden z największych funduszy VC w Polsce, inwestuje w Purella Food, producenta zdrowej żywności na bazie superfoods i właściciela marki Enjoy Pure Life.


bValue to fundusz venutre capital inwestujący w innowacyjne polskie firmy na wczesnym etapie rozwoju, które mają duży potencjał wzrostu i rozwoju poza granicami kraju. Obecnie fundusz zarządza kapitałem ok. 100 mln zł.


Szukamy firm z mocnym zespołem i ciekawym modelem biznesowym. Purella Food już na samym starcie była w stanie przebić się do szerokiej grupy klientów, jej produkty są obecne w czołowych sieciach handlowych w Polsce. Liczymy, że z naszą pomocą uda się firmie dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców a zainwestowane środki pomogą rozwijać nowe linie produktowe, w tym na przykład linie zdrowych przekąsek dla dzieci. Produkty Purella Food wpisują się w szybko rosnący rynek zdrowej żywności, który obserwujemy w różnych grupach konsumenckich i kanałach dystrybucji – mówi Maciej Balsewicz z bValue


Flagowym produktem, od którego rozpoczęła się historia Purella Food jest najczystsza Chlorella pochodząca z Korei Południowej. Przyjęta strategia rozwoju firmy oraz marki Enjoy Pure Life zaowocowała dynamicznym wzrostem innowacyjnych produktów z użyciem naturalnych składników typu superfoods. Jest doskonałym przykładem szybkiego zagospodarowania kategorii zdrowej żywności i segmentu przekąsek, tworzonych w technologii raw, a w kategorii smoothies w oparciu o formułę NFC (not from concentrate). Marka powstała z potrzeby pasji do życia i dzielenia się dobrą energią. Enjoy Pure Life to nie tylko zdrowe produkty, ale także styl życia. Purella Foo swoimi produktami oraz założeniami celnie wpisuje się we wszystkie współczesne trendy z kręgu wellness, fitness, sharingu, grab&go, ready to eat czy free form food. Strategia firmy to idealny przykład na trafną obserwację zmian społecznych wychodzących naprzeciw oczekiwaniom grupy docelowej.


Współpraca z funduszem bValue pozwoli nam kontynuować rozwój firmy i szybciej osiągnąć nasze założenia - mówi Michał Czerwiński, członek zarządu Purella Food. Nasz cel to pozycja lidera na rynku zdrowej żywności oraz najbardziej rozpoznawalna marka w kategorii superfood. Nasza strategia oraz innowacyjne podejście do rozwoju produktów zostały dostrzeżone przez inwestorów już kilka miesięcy temu. Prowadziliśmy rozmowy z dwoma funduszami. Wybraliśmy fundusz bValue, ponieważ oprócz finansowania szukaliśmy wartości dodanej w postaci doświadczenia rynkowego, a także aktywnego zaangażowania w rozwój firmy. Zainwestowane pieniądze oczywiście są istotne przy szybkim rozwoju firmy, ale liczy się również merytoryczna pomoc partnera inwestującego, jego know-how oraz zespół jakim dysponuje – dodaje Michał Czerwiński.


Jeszcze w tym roku wprowadzimy nową linię produktów. Z pewnością będzie bardzo głośno na jej temat. Dodatkowo w Q3 2018 roku pojawią się w szerokiej dystrybucji innowacyjne, zdrowe produkty stworzone z myślą o najmłodszych oparte o zaawansowane badania oraz rekomendacje odpowiednich stowarzyszeń. Współpraca z funduszem daje nam również większe możliwości wsparcia działań marketingowych, a co za tym idzie dalszą motywację do kreowania kolejnych wyjątkowych produktów z kategorii superfoods. – podsumowuje Artur Gajewski, dyrektor marketingu Purella Food.


Źródło: bValue.vc

29.09.2017


Tagi: Purella Food, przejęcie


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE