QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
ford
Szukaj 

bValue.vc inwestuje w rozwój i ekspansję Purella Food

wykres


bValue, jeden z największych funduszy VC w Polsce, inwestuje w Purella Food, producenta zdrowej żywności na bazie superfoods i właściciela marki Enjoy Pure Life.


bValue to fundusz venutre capital inwestujący w innowacyjne polskie firmy na wczesnym etapie rozwoju, które mają duży potencjał wzrostu i rozwoju poza granicami kraju. Obecnie fundusz zarządza kapitałem ok. 100 mln zł.


Szukamy firm z mocnym zespołem i ciekawym modelem biznesowym. Purella Food już na samym starcie była w stanie przebić się do szerokiej grupy klientów, jej produkty są obecne w czołowych sieciach handlowych w Polsce. Liczymy, że z naszą pomocą uda się firmie dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców a zainwestowane środki pomogą rozwijać nowe linie produktowe, w tym na przykład linie zdrowych przekąsek dla dzieci. Produkty Purella Food wpisują się w szybko rosnący rynek zdrowej żywności, który obserwujemy w różnych grupach konsumenckich i kanałach dystrybucji – mówi Maciej Balsewicz z bValue


Flagowym produktem, od którego rozpoczęła się historia Purella Food jest najczystsza Chlorella pochodząca z Korei Południowej. Przyjęta strategia rozwoju firmy oraz marki Enjoy Pure Life zaowocowała dynamicznym wzrostem innowacyjnych produktów z użyciem naturalnych składników typu superfoods. Jest doskonałym przykładem szybkiego zagospodarowania kategorii zdrowej żywności i segmentu przekąsek, tworzonych w technologii raw, a w kategorii smoothies w oparciu o formułę NFC (not from concentrate). Marka powstała z potrzeby pasji do życia i dzielenia się dobrą energią. Enjoy Pure Life to nie tylko zdrowe produkty, ale także styl życia. Purella Foo swoimi produktami oraz założeniami celnie wpisuje się we wszystkie współczesne trendy z kręgu wellness, fitness, sharingu, grab&go, ready to eat czy free form food. Strategia firmy to idealny przykład na trafną obserwację zmian społecznych wychodzących naprzeciw oczekiwaniom grupy docelowej.


Współpraca z funduszem bValue pozwoli nam kontynuować rozwój firmy i szybciej osiągnąć nasze założenia - mówi Michał Czerwiński, członek zarządu Purella Food. Nasz cel to pozycja lidera na rynku zdrowej żywności oraz najbardziej rozpoznawalna marka w kategorii superfood. Nasza strategia oraz innowacyjne podejście do rozwoju produktów zostały dostrzeżone przez inwestorów już kilka miesięcy temu. Prowadziliśmy rozmowy z dwoma funduszami. Wybraliśmy fundusz bValue, ponieważ oprócz finansowania szukaliśmy wartości dodanej w postaci doświadczenia rynkowego, a także aktywnego zaangażowania w rozwój firmy. Zainwestowane pieniądze oczywiście są istotne przy szybkim rozwoju firmy, ale liczy się również merytoryczna pomoc partnera inwestującego, jego know-how oraz zespół jakim dysponuje – dodaje Michał Czerwiński.


Jeszcze w tym roku wprowadzimy nową linię produktów. Z pewnością będzie bardzo głośno na jej temat. Dodatkowo w Q3 2018 roku pojawią się w szerokiej dystrybucji innowacyjne, zdrowe produkty stworzone z myślą o najmłodszych oparte o zaawansowane badania oraz rekomendacje odpowiednich stowarzyszeń. Współpraca z funduszem daje nam również większe możliwości wsparcia działań marketingowych, a co za tym idzie dalszą motywację do kreowania kolejnych wyjątkowych produktów z kategorii superfoods. – podsumowuje Artur Gajewski, dyrektor marketingu Purella Food.


Źródło: bValue.vc

29.09.2017


Tagi: Purella Food, przejęcie


DAWG

WROCŁAW - BIURA DO WYNAJĘCIA

foto

Zlokalizowany w rejonie wrocławskiego śródmieścia biurowiec Promenady ZITA oferuje do wynajęcia...

NOWOCZESNE POWIERZCHNIE PRZEMYSŁOWE

mieszkanie

CTPark Opole oferuje dla inwestorów nowoczesne powierzchnie przemysłowe na terenie strefy ekonomicznej...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej platformie elektronicznej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KUP BIURO! WROCŁAW-KRZYKI

mieszkanie

Na sprzedaż biuro o pow. 136,76 mkw na II p. w nowoczesnym budynku biurowym przy ul. Wałbrzyskiej 6 we Wrocławiu...

SPOTKANIA BIZNESOWE

DO WYNAJĘCIA W ŚRÓDMIEŚCIU WROCŁAWIA

giełda

Do wynajęcia hala z przeznaczeniem na cele produkcyjno-magazynowe przy ul. Góralskiej we Wrocławiu...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Seria Space marki Kinnarps zaprojektowana przez Stefana Brodbecka (Brodbeck Design)...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...