QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

LPP znacznie zwiększa przychody i podwaja zyski w I półroczu 2017

wykres


Pierwsze półrocze 2017 roku wypadło w LPP zdecydowanie korzystniej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Sprzedaż wzrosła o 15% aż do 3 mld zł, a firma wypracowała zysk netto 56 ml zł, czyli dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Mają w tym udział wyniki osiągnięte przez LPP w drugim kwartale 2017 roku. Znacząco wzrosła marża brutto – o ponad 6,5 p.p – plasując się na poziomie prawie 57% r/r.


To zasługa dobrze zaprojektowanej kolekcji, zwłaszcza przychylne przyjęcie przez klientów oferty wiosenno-letniej Reserved i Mohito. Ale cieszy mnie również widoczny efekt zmian w naszej polityce zarządzania towarem. Celem jest maksymalizacja marży w miesiącach sprzedaży nowych kolekcji i jednoczesna ich niemal całkowita wyprzedaż w salonach. W ten sposób unikamy kosztów zwrotu i transportu do magazynu posezonowego – wyjaśnia Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy LPP.


Sprzedaż w sklepach porównywalnych, czyli tzw. LFL, wzrosła o 5,5% w pierwszym półroczu 2017 r/r, co potwierdza słuszność obranej strategii rozwoju firmy. Wysokie wzrosty spółka zanotowała również w segmencie e-commerce – w pierwszych 6 miesiącach 2017 podwoiła wartość sprzedaży, która wyniosła 140 mln zł. Co istotne, w drugim kwartale 2017 wpływy ze sprzedaży internetowej stanowiły już 7% przychodów z Polski i 5% w całej Grupie.


Wynik osiągnięty przez sklepy internetowe to efekt znaczących inwestycji w segmencie e-commerce prowadzonych przez firmę: rozwoju stosowanych przez nas rozwiązań technologicznych, jak i rozbudowy sieci e-sklepów poza naszym krajem – dodaje prezes Lutkiewicz.


Firma zwiększając zyski, w dalszym ciągu dynamicznie się rozwija – również za granicami naszego kraju. W poprzednim kwartale marki należące do Grupy zadebiutowały w Berlinie (Reserved) oraz Mińsku (Reserved, Cropp i House). Sklepy on-line wszystkich 5 marek są już dostępne od kwietnia na Litwie, Łotwie i w Estonii. Łącznie LPP ma już 45 e-sklepów. Już we wrześniu Londyn stanie się kolejną europejska stolicą, gdzie działać będzie Reserved.


Aby podołać wysokiej dynamice rozwoju, LPP planuje utworzenie kolejnego centrum logistycznego i rozpoczęła rozbudowę swojej siedziby w Gdańsku. Na obie inwestycje firma przeznaczy łącznie 390 mln zł.


W drugim kwartale 2017 roku flagowa marka LPP – Reserved zanotowała ponad 762,6 mln złotych przychodu (wzrost o 14% r/r), na kolejnych miejscach uplasowały się Cropp – prawie 254 mln zł (9,3% r/r), Mohito – 212 mln zł (15,7% r/r), oraz House (181 mln, spadek 4,2% r/r) i Sinsay 148,5 mln zł (26,6% – największy procentowy wzrost sprzedaży r/r).


Źródło: LPP

30.08.2017


Tagi: firma odzieżowa, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE