QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Rynek mieszkaniowy w Polsce - czerwiec 2017

wykres


Polski rynek mieszkaniowy stoi u progu zmian zarówno jakościowych, jak i organizacyjnych. Najnowszy raport CBRE „Rynek mieszkaniowy w Polsce” skierowany jest do inwestorów kapitałowych oraz firm deweloperskich i ma na celu szczegółową analizę kondycji polskiego rynku mieszkaniowego. Publikacja omawia wyzwania i ograniczenia, a także główne kierunki rozwoju w jakim podąża rynek mieszkaniowy w Polsce, szczególną uwagę poświęcając rynkowi najmu, gdzie wyraźnie rośnie aktywność inwestorów instytucjonalnych.


Rynek mieszkaniowy w Polsce - czerwiec 2017


Popyt inwestycyjny na zakup nowych mieszkań w Polsce napędzany jest zarówno przez czynniki makroekonomiczne, jak i przekonanie o długoterminowej wartości oraz bezpieczeństwie takiego rodzaju inwestycji. Rosnące od 2014 roku stopy zwrotu z wynajmu mieszkań, zachęcają osoby fizyczne do wycofywania środków z niskooprocentowanych lokat bankowych i obligacji na rzecz inwestycji w mieszkania. Jednocześnie z perspektywy deweloperów rozwój rynku najmu to ogromny potencjał dla zwiększenia poziomu sprzedaży nowych mieszkań oraz atrakcyjna alternatywa dla zwiększenia skali i dywersyfikacji działalności. Korzyści z inwestowania na prywatnym rynku najmu dostrzegli również inwestorzy instytucjonalni. W latach 2016-2017 sfinalizowano pierwsze transakcje międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, które budują portfele mieszkań na wynajem i dla których rynek mieszkaniowy stał się równie atrakcyjny do inwestowania jak rynek biurowy czy handlowy.


- Wychodząc naprzeciw zachodzącym zmianom i potrzebom naszych klientów, CBRE aktywnie rozwija obszar usług adresowanych do inwestorów kapitałowych i firm deweloperskich operujących lub dopiero planujących swoją obecność na rynku mieszkaniowym. Nasza nowa publikacja to nie tylko kompendium wiedzy dla inwestorów, ale również praktyczny poradnik pozwalający zrozumieć procesy zachodzące na rynku oraz praktycznie wykorzystać tę wiedzę planując przyszłe inwestycje - komentuje Artur Pietraszewski Associate Director, Investment Properties, Residential CBRE.


Raport przygotowany przez CBRE we współpracy z Baker McKenzie, szeroko opisuje zjawiska determinujące dynamikę sprzedaży nowych mieszkań oraz prawne uwarunkowania dla rozwoju prywatnego i instytucjonalnego sektora wynajmu lokali. Prezentując historyczne i obecne procesy zachodzące na rynku mieszkaniowym, eksperci CBRE wskazują na perspektywy rozwoju, organizacyjne wyzwania towarzyszące procesowi zakupu portfela mieszkań na wynajem oraz przygotowania do wprowadzenia na rynek takiej oferty.


Więcej informacji w raporcie: Rynek mieszkaniowy w Polsce - czerwiec 2017


Źródło: CBRE

19.07.2017


Tagi: raport, mieszkania, rynek mieszkaniowy


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE