QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Zmiany w zarządzie Credit Agricole Bank Polska

foto

Piotr Kwiatkowski ma zostać nowym Prezesem Zarządu Credit Agricole Bank Polska. Romuald Szeliga, który pełnił tę funkcję przez ostatnich 10 lat, po zakończeniu kadencji zostanie członkiem Rady Nadzorczej banku. Do Zarządu ma wejść także Bartłomiej Posnow, nadzorując zarządzanie ryzykiem. Rada Nadzorcza wystąpiła już do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie stosownych zgód. Powołania nastąpią po ich uzyskaniu.


Romuald Szeliga jest Prezesem Zarządu banku Credit Agricole od 2007 r., natomiast z sektorem bankowym jest związany od blisko 30 lat. W swojej karierze odpowiadał m.in. za tworzenie i rozwój sieci sprzedaży, obszary kredytów, ryzyka, skarbu a także bankowość elektroniczną i marketing. Pracował m.in. w PKO BP oraz BPH, zasiadał w zarządach Wielkopolskiego Banku Kredytowego oraz BZ WBK. W trakcie 10 lat prezesury Romualda Szeligi bank przeszedł m.in. rebranding (wcześniej funkcjonował pod nazwą Lukas Bank) i zmienił model biznesowy. Z firmy skupionej na kredytach ratalnych stał się bankiem uniwersalnym z pełnym portfolio usług bankowych i ubezpieczeniowych dla wszystkich grup klientów.


Nowym Prezesem Zarządu ma zostać Piotr Kwiatkowski, który od 10 lat związany jest z Credit Agricole. Od 2013 roku pełni funkcję wiceprezesa odpowiadając m.in. za bankowość korporacyjną, inwestycyjną, rynki kapitałowe oraz analizy makroekonomiczne. Wcześniej w roli dyrektora generalnego zarządzał Credit Agricole Corporate and Investment Bank Oddział w Polsce. Był również członkiem Rady Nadzorczej Credit Agricole Bank Polska. Piotr Kwiatkowski jest doktorem nauk ekonomicznych warszawskiej SGH. W branży bankowej pracuje od ponad 20 lat, w swojej karierze był również dyrektorem biura kredytów w Banku Handlowym (dziś City Bank Handlowy), a także kierował m.in. departamentem finansowania strukturalnego i handlu oraz segmentem strategicznych klientów korporacyjnych w Pekao S.A.


Po uzyskaniu zgody KNF do Zarządu Credit Agricole wejdzie również Bartłomiej Posnow, który będzie odpowiadał za obszar zarządzania ryzykiem. Ma on blisko 20-letnie doświadczenie w bankowości i doradztwie dla instytucji finansowych. W ostatnich dwóch latach w Bain & Company kierował projektami doradztwa strategicznego dla klientów z sektora bankowego i private equity w Europie Centralnej. Wcześniej pełnił szereg funkcji menedżerskich w Polbank EFG i Raiffeisen Bank, był m.in. dyrektorem banku oraz dyrektorem departamentu zarządzania ryzykiem kredytowym bankowości detalicznej. W swojej karierze związany był również z Citi Bankiem Handlowym, BNP Paribas oraz PwC.


Pozostały skład Zarządu banku Credit Agricole się nie zmieni, natomiast niektórzy jego członkowie będą odpowiadać za nowe obszary. Po dopełnieniu wszelkich formalności, dotychczas zarządzający ryzykiem Richard Paret ma zająć się dalszym rozwojem sieci sprzedaży oraz kanałów dystrybucji. Jean Bernard - Mas, który zarządza obecnie m.in. pionami IT, back office a także bezpieczeństwem informacji oraz cyfryzacją pozostanie w swojej roli, a dodatkowo ma odpowiadać za bankowość korporacyjną. Beata Janczur nadal zarządza obszarem HR, a Jędrzej Marciniak marketingiem, customer intelligence oraz rozwojem produktów bankowych.


I wiceprezesem banku Credit Agricole, a jednocześnie Senior Country Officerem grupy w Polsce pozostaje Olivier Constantin, który po zmianach ma bezpośrednio nadzorować Pion Strategii i Finansów.


Źródło: Bank Credit Agricole

04.07.2017


Tagi: bank, zarząd, prezes, Piotr Kwiatkowski


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO