QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Echo Polska Properties finalizuje zakup trzech nieruchomości handlowych

wykres


Spółka Echo Polska Properties NV (EPP) poinformowała o sfinalizowaniu zakupu trzech nieruchomości handlowych: Twierdza w Kłodzku, Twierdza w Zamościu i Wzorcownia we Włocławku - od funduszy zarządzanych przez Blackstone. Kwota transakcji to 141,60 milionów euro.


- Cieszymy się z powiększenia naszego portfela aktywów o trzy kolejne centra handlowe dominujące i bezkonkurencyjne w swoich regionach’ – powiedział Hadley Dean, prezes zarządu EPP.


Przedmiotem transakcji są centra handlowe o łącznej powierzchni 73 tys. mkw., z doskonałą lokalizacją i łatwą dostępnością dla klientów. Obiekty wyróżniają się doskonale dobranymi najemcami, zarówno jeśli chodzi o ich ilość, jak i oferowany asortyment. Wszystkie projekty mają szeroki zasięg oddziaływania.


Transakcja dotyczy centrum handlowego Galeria Twierdza w Kłodzku, Galerii Twierdza w Zamościu oraz centrum handlowego Wzorcownia we Włocławku. Galerie Wzorcownia i Twierdza Kłodzko działają od 2009 r., natomiast Twierdza Zamość – od 2011. Wszystkie obiekty mogą pochwalić się zróżnicowaną grupą najemców oraz tzw. kluczowymi najemcami funkcjonującymi we wszystkich galeriach, takimi jak: marki z grupy LLP, H&M, Rossmann, Carrefour, Cinema 3D, CCC, Empik i Smyk.


Wszystkie te centra handlowe, zlokalizowane w południowej i północnej Polsce, są wynajęte w 100% i dominują w swoich regionach.


Od 2014 roku wszystkimi centrami zarządzała spółka Multi Poland wschodząca w skład Multi Corporation – głównego właściciela, zarządcy i (re)dewelopera centrów handlowych w Europie i Turcji.


Barbara Topolska, dyrektor zarządzająca Multi Poland: - Jako dyrektor zarządzająca Multi Poland cieszę się, że nasz inwestor był w stanie przeprowadzić udaną sprzedaż tych aktywów i tym samym wyjść z inwestycji.


- Transakcja jest spójna z naszą strategią inwestowania w dominujące centra regionalne w miastach, w których jeszcze nie jesteśmy obecni – dodał Dean. – Dzięki wykorzystaniu potencjału handlowego polskich miast, chcemy stworzyć trwały i największy portfel nieruchomości handlowych i tym samym zwiększyć skalę i zakres naszej działalności.


Źródło: Echo Polska Properties

19.06.2017


Tagi: transakcja, centra handlowe, Twierdza Kłodzko, Twierdza Zamość, Wzorcownia, Blackstone


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZOBACZ JAK ODNIEŚĆ SUKCES

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

WROCŁAW - BIURA DO WYNAJĘCIA

foto

Zlokalizowany w rejonie wrocławskiego śródmieścia biurowiec Promenady ZITA oferuje do wynajęcia...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...