QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Oferta O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Echo Polska Properties finalizuje zakup trzech nieruchomości handlowych

wykres


Spółka Echo Polska Properties NV (EPP) poinformowała o sfinalizowaniu zakupu trzech nieruchomości handlowych: Twierdza w Kłodzku, Twierdza w Zamościu i Wzorcownia we Włocławku - od funduszy zarządzanych przez Blackstone. Kwota transakcji to 141,60 milionów euro.


- Cieszymy się z powiększenia naszego portfela aktywów o trzy kolejne centra handlowe dominujące i bezkonkurencyjne w swoich regionach’ – powiedział Hadley Dean, prezes zarządu EPP.


Przedmiotem transakcji są centra handlowe o łącznej powierzchni 73 tys. mkw., z doskonałą lokalizacją i łatwą dostępnością dla klientów. Obiekty wyróżniają się doskonale dobranymi najemcami, zarówno jeśli chodzi o ich ilość, jak i oferowany asortyment. Wszystkie projekty mają szeroki zasięg oddziaływania.


Transakcja dotyczy centrum handlowego Galeria Twierdza w Kłodzku, Galerii Twierdza w Zamościu oraz centrum handlowego Wzorcownia we Włocławku. Galerie Wzorcownia i Twierdza Kłodzko działają od 2009 r., natomiast Twierdza Zamość – od 2011. Wszystkie obiekty mogą pochwalić się zróżnicowaną grupą najemców oraz tzw. kluczowymi najemcami funkcjonującymi we wszystkich galeriach, takimi jak: marki z grupy LLP, H&M, Rossmann, Carrefour, Cinema 3D, CCC, Empik i Smyk.


Wszystkie te centra handlowe, zlokalizowane w południowej i północnej Polsce, są wynajęte w 100% i dominują w swoich regionach.


Od 2014 roku wszystkimi centrami zarządzała spółka Multi Poland wschodząca w skład Multi Corporation – głównego właściciela, zarządcy i (re)dewelopera centrów handlowych w Europie i Turcji.


Barbara Topolska, dyrektor zarządzająca Multi Poland: - Jako dyrektor zarządzająca Multi Poland cieszę się, że nasz inwestor był w stanie przeprowadzić udaną sprzedaż tych aktywów i tym samym wyjść z inwestycji.


- Transakcja jest spójna z naszą strategią inwestowania w dominujące centra regionalne w miastach, w których jeszcze nie jesteśmy obecni – dodał Dean. – Dzięki wykorzystaniu potencjału handlowego polskich miast, chcemy stworzyć trwały i największy portfel nieruchomości handlowych i tym samym zwiększyć skalę i zakres naszej działalności.


Źródło: Echo Polska Properties

19.06.2017


Tagi: transakcja, centra handlowe, Twierdza Kłodzko, Twierdza Zamość, Wzorcownia, Blackstone