QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Oferta O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Politechnika Wrocławska jedną z najlepszych uczelni w kraju

wykres


Drugie miejsce wśród uczelni technicznych, czwarte w klasyfikacji wszystkich szkół wyższych i tradycyjnie pierwsze na Dolnym Śląsku – to pozycje Politechniki Wrocławskiej w najnowszym rankingu magazynu „Perspektywy”. Po raz kolejny okazaliśmy się także najbardziej innowacyjną uczelnią w Polsce.


W porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem zanotowaliśmy awans o jedno miejsce: z piątego na czwarte. Tym samym zrównaliśmy się z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i powtórzyliśmy swój najlepszy wynik z 2015 roku.


Ponadto w tegorocznym podsumowaniu w nowy sposób sklasyfikowano poszczególne kierunki studiów. Organizatorzy zdecydowali się podzielić 68 wybranych kierunków na osiem obszarów odwzorowujących klasyfikację Krajowych Ram Kwalifikacji. W tym zestawieniu w ścisłej czołówce znalazły się trzy nasze wydziały: Chemiczny (3 miejsce w kategorii chemia), Architektury (3 miejsce w kategorii gospodarka przestrzenna) oraz Podstawowych Problemów Techniki (4 miejsce w kategorii fizyka).


Natomiast w opublikowanym w połowie maja Rankingu Kierunków Inżynieryjnych 2017 trzy nasze kierunki zostały uznane za najlepsze w kraju. Są to: Budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny). Kolejnych dziesięć kierunków znalazło się na miejscach drugim i trzecim.


Źródło: Politechnika Wrocławska

12.06.2017


Tagi: uczelnie, kierunki inżynierskie, ranking