QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Biurowce Diamentum Office i Carbon Tower we Wrocławiu

Grupa Cavatina rozpoczęła realizację dwóch nowoczesnych biurowców klasy A: Diamentum Office przy ulicy Robotniczej i Carbon Tower przy ulicy Fabrycznej we Wrocławiu. Oba budynki o powierzchni całkowitej odpowiednio 9291 mkw. GLA i 19095 mkw. GLA zostaną oddane do użytku w przyszłym roku. Według szacunków agencji CBRE będzie to ponad 30% całkowitej powierzchni biurowej dostarczonej na wrocławski rynek w 2018 roku.


wykres


Budowa pierwszego budynku, Diamentum Office rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Obecnie trwają prace ziemne i wkrótce obiekt wyjdzie ponad powierzchnię ziemi. Projekt budynku szczególnie wyróżnia oryginalna elewacja, która imituje kryształy diamentów. Planowany termin oddania najemcom do użytkowania to marzec 2018 roku.


W biurowcu średnia powierzchnia piętra wyniesie 1235 mkw.. Na parterze przewidziano powierzchnie na handel i usługi, natomiast pod ziemią parking na 100 aut i dla rowerów.


Diamentum Office zlokalizowany jest przy ulicy Robotniczej 42a w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Silver Forum, stacji benzynowej Shell i Lidla niedaleko placu Strzegomskiego.W odległości 500 m od Diamentum Office właśnie rozpoczęło się przygotowanie gruntu pod budowę drugiego większego biurowca Carbon Tower, który będzie zlokalizowany przy ulicy Fabrycznej 6 tuż przy pętli tramwajowej. W marcu inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Planowany termin realizacji przewidziano na 4 kwartał 2018 roku.


wykres


W budynku o podstawie trójkąta o powierzchni blisko 20 tys. mkw., średnia powierzchnia piętra będzie miał 1466 mkw., a na poziomie -1 zaprojektowany parking na 377 samochodów i stanowiska dla rowerów.


Inwestor, Grupa Cavatina skupia aktywność w segmencie biurowym jaką realizuje pan Michał Dziuda główny udziałowiec holdingu Murapol, a zarazem jego wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący rady nadzorczej. Powyższy segment biurowy jako projekt autorski pana Michała Dziudy w aspekcie kapitałowym stanowi odrębne przedsięwzięcie biznesowe i nie jest zależny od holdingu Murapol.


Grupa zapoczątkowała swoją aktywność w segmencie biurowym Krakowskim trzy etapowym projektem Equal Business Park, którego łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 48 tys. mkw., a następnie w szybkim tempie zwiększyła skalę aktywnych projektów do ponad 100 tys. kw.2 GLA. Obecnie grupa Cavatina jest w trakcie akwizycji nowych nieruchomości w ramach, których planuje począwszy od Q2 2018 rozpocząć budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach polski, po których ukończeniu prognozowane jest przekroczenie przez grupę progu 250 tys. mkw. GLA w odniesieniu do wybudowanych obiektów.


Powyższe tempo rozwoju grupy Cavatina możliwe jest zarówno dzięki dużemu doświadczeniu właściciela grupy, który uprzednio w ciągu 15 lat zbudował jeden z największych holdingów nieruchomościowych w Polsce, jak również dzięki unikatowemu systemowi budżetowania pozwalającemu na osiąganie ponadprzeciętnych marż na realizowanych projektach. Powyższe czynniki w połączeniu z dysponowaniem przez grupę i jej właściciela aktywem w postaci akcji holdingu Murapol stanowiących element zabezpieczający, którego wartość przekracza 200 mln PLN sprawiają, że grupa Cavatina posiada realne możliwości realizacji swoich zamierzeń.


Źródło: ReNews.pl

22.04.2017


Tagi: biurowce, Wrocław, Carbon, Diamentum Office, Grupa Cavatina


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE