QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Oferta O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Efektywne zarządzanie własnością intelektualną w przedsiębiorstwie

foto

Puls Biznesu zapraszam do udziału w warsztatach "Efektywne zarządzanie własnością intelektualną w przedsiębiorstwie", które odbędą się 5 lipca 2017 r. w Warszawie.


Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy dotyczącej kompleksowego spojrzenia na zarządzanie własnością intelektualną w działalności gospodarczej.


Zidentyfikowane zostaną obszary działalności przedsiębiorstwa, w których w praktyce pojawia się konieczność zapewnienia właściwych rozwiązań prawnych dotyczących własności intelektualnej. Praktyka i doświadczenie wskazują, że często brak właściwego zabezpieczenia lub dokładnego rozpoznania ryzyka w jednym z tych obszarów rodzi istotne problemy praktyczne, zakłócające skuteczną działalność gospodarczą.


Uczestnicy będą mieli możliwość spojrzeć na własność intelektualną z perspektywy działalności wewnętrznej i zewnętrznej przedsiębiorstwa.


Istotnym elementem warsztatów będzie przekazanie wiedzy jak tworzyć wartościowe portfolio własności intelektualnej i następnie egzekwować jego ochronę, w tym wchodząc na rynki zagraniczne, a także jak właściwie kształtować umowy dotyczące własności intelektualnej.


Problematyka zostanie przedstawiona także na podstawie case study obejmujących wszystkie etapy biznesowe, poczynając od koncepcji produktu lub usługi, poprzez jej opracowanie, a kończąc na eksploatacji. Będzie to obejmowało w szczególności zagadnienia dotyczące ochrony rozwiązań technicznych, oznaczeń odróżniających, praw autorskich i tajemnicę przedsiębiorstwa.


Do udziału zapraszamy przede wszystkim:

  • Prezesów, Członków Zarządu
  • Prawników zewnętrznych i wewnętrznych
  • Dyrektorów Działu Prawnego
  • Radców Prawnych
  • Dyrektorów ds. Własności Intelektualnej
  • Rzeczników patentowych
  • Dyrektorów Działu Marketingu

ORGANIZATOR: Puls Biznesu

KONTAKT:

Tel: 22 333 97 77; e-mail: szkolenia@pb.pl, www: http://konferencje.pb.pl/konferencja/1064,efektywne-zarzadzanie-wlasnoscia-intelektualna-w-przedsiebiorstwieŹródło: Puls Biznesu

14.04.2017


Tagi: warsztat, szkolenie