QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Wskaźnik cen transportu spada

wykres


Z 30. wydania Transport Market Monitor (TMM) wydawanego przez Capgemini Consulting oraz Transporeon wynika, że wskaźnik cen transportu zmalał o 0,6 % w IV kwartale 2016 w porównaniu z III kwartałem 2016.


Główne punkty raportu to:

  • Wskaźnik cen zmalał o 0,6 % w IV kwartale 2016 roku (wskaźnik 94,5). W porównaniu z poziomem wskaźnika w ubiegłym roku, w IV kwartale 2015 roku, widzimy, że wskaźnik cen jest niższy o 3,7 %.
  • W porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku, wszystkie miesiące w 2016 roku wykazują spadek wskaźnika cen.
  • W IV kwartale 2016 roku wskaźnik możliwości przewozowych wzrósł do poziomu 93,6 (+10,3 %). W porównaniu z IV kwartałem 2015 roku, wskaźnik możliwości przewozowych jest więc o 5,7 % wyższy.
  • Wskaźnik cen oleju napędowego odnotował wzrost trzeci kwartał z rzędu, jego obecna wartość wynosi 75,2. Wskaźnik ten jest o 7,6 % wyższy niż w III kwartale 2016 roku.

Erik van Dort, Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w Capgemini zauważa: - Listopad i grudzień odznaczyły się wysoką wartością wskaźnika możliwości przewozowych, podczas gdy wskaźnik cen notował w listopadzie znaczący spadek. W grudniu mieliśmy do czynienia z ożywieniem wskaźnika cen, natomiast biorąc pod uwagę typowe dla pierwszego kwartału zachwianie równowagi pomiędzy popytem i podażą, logicznym jest oczekiwanie dalszego spadku cen w tym okresie.


Peter Förster, Managing Director Transporeon, dodaje: - Przez cały rok 2016 wskaźnik cen transportu utrzymywał sie poniżej poziomu z 2015 roku, średnio o 5,2 %. Jedną z przyczyn była niska cena oleju napędowego. Niewątpliwie w pierwszym kwartale 2017 roku ponownie spodziewany jest spadek wskaźnika cen. Wskaźnik cen oleju napędowego w ostatnim czasie notował ciągły wzrost, w związku z czym wnioskuję, iż od drugiego kwartału 2017 roku wskaźnik cen transportu znów będzie dużo wyższy.


Źródło: Capgemini

21.02.2017


Tagi: transport, ceny


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...