QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Aglomeracji Katowickiej 2016

wykres


Z raportu przygotowanego przez ABSL dla Urzędu MiastaKatowice wynika, że stolica Aglomeracji Katowickiej jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków biznesowych w Polsce, który obecnie jest piątym w kraju pod względem liczby zatrudnienia w sektorze.


Aglomeracja Katowicka to przede wszystkim stabilność ekonomiczna i dojrzałość sektora usług dla biznesu - od ponad dekady sukcesywnie wzrasta liczba centrów usług dla biznesu działających w tym regionie (najwięcej podmiotów powstało w latach 2006-2010). Obecnie (dane za I kwartał 2016 r.) na terenie Aglomeracji Katowickiej działają 74 centra BPO, SSC, IT i R&D, z czego zdecydowana większość z nich (51 centrów) - w Katowicach. Pośród 74 podmiotów, 50 to centra z kapitałem zagranicznym. Pozostałe 24 jednostki należą do polskich firm.


- Swój dynamiczny rozwój Katowice zawdzięczają w znacznej mierze efektywnemu lokalnemu zespołowi obsługi inwestorów, ściśle współpracującemu z tutejszym oddziałem (chapterem ABSL) zrzeszającym prawie wszystkich inwestorów branżowych w regionie. W kontekście biznesowym bardzo ważne jest też, aby miasto przyciągało uwagę, wyróżniało się wśród konkurencyjnych ośrodków. W Katowicach takim wyróżniającym miasto elementem jest dynamiczna transformacja, wzrastająca atrakcyjność wizualna oraz dobrze zaprojektowane rozwiązania logistyczno-komunikacyjne. Centrum miasta rozwija się i stanowi jego wizytówkę zarówno biznesową, jak i kulturalną - zauważa Wojciech Popławski, Wiceprezes ABSL, Dyrektor Zarządzający Accenture Operations.


Aglomeracja Katowicka zanotowała znaczny, bo aż 20% wzrost zatrudnienia w centrach z kapitałem zagranicznym w ciągu ostatniego roku (I kw. 2015 r. do I kw. 2016 r.). Ogólnie w sektorze usług dla biznesu w Aglomeracji pracuje obecnie 16 500 osób, z czego 12 000 osób w centrach zagranicznych. Udział Katowic w tym zestawieniu jest bardzo istotny - znajduje się tam aż 70% miejsc pracy. Notowany rokrocznie wzrost zatrudnienia w sektorze nie byłby możliwy, gdyby nie dostępność wykwalifikowanych kadr. Zlokalizowane w Aglomeracji Katowickiej szkoły wyższe, o zróżnicowanym profilu kształcenia, co roku kończy ponad 30 000 absolwentów - spośród nich liczna grupa tych, którzy wybrali studia na kierunkach pożądanych dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu.


Zobacz raport: Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Aglomeracji Katowickiej 2016


Źródło: ABSL

30.06.2016


Tagi: sektor nowoczesnych usług dla biznesu, Katowice, zatrudnienie, raport


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE