QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

W dalszym ciągu niskie ceny transportu

wykres


Z 27. wydania Transport Market Monitor (TMM) wydawanego przez Capgemini Consulting oraz Transporeon wynika, że ceny transportu spadły o 6,8% w pierwszym kwartale 2016 w porównaniu do cen z czwartego kwartału 2015.


Główne punkty raportu to:

  • Wskaźnik cen zmalał o 6,8 % w I kwartale 2016 ( wskaźnik 91.5). Porównując do poziomu indeksu z I kwartału 2015 roku, widać, że wskaźnik cen obniżył się o 3,2%.
  • W I kwartale 2016 wskaźnik możliwości przewozowych wzrósł do poziomu 110.7 (25.0%). To jest największe notowanie wartości tego wskaźnika od I kwartału 2014 (wskaźnik 114.4).
  • Wskaźnik cen oleju napędowego osiągnął najniższą wartość od momentu śledzenia dynamiki rynku transportowego w styczniu 2008 roku: wartość 59.1. Wskaźnik jest 22.7% niższy niż w I kwartale 2015.

Erik van Dort, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Capgemini zauważa: „Liczby z I kwartału zgadzają się z tym, co obecnie obserwujemy. Najbardziej godnym uwagi jest fakt, że wbrew dostępnym dużym zdolnościom przewozowym i rekordowo niskiemu wskaźnikowi oleju napędowego, przewoźnikom udało się uzyskać przyzwoite ceny za swoje usługi.


Peter Förster, Managing Director Transporeon, dodaje: - Wartości wskaźnika cen na poziomie 91.5 i wskaźnika możliwości przewozowych na poziomie 110,7 są typowe dla pierwszego kwartału roku. Podobne wartości zostały osiągnięte w 2012, 2013 i 2014. W pierwszym kwartale 2015 roku, także została odnotowana tendencja dużych możliwości przewozowych i niskich cen, ale z mniejszymi odchyleniami. Na to w pierwszym kwartale miały wpływ krótsze tygodnie przed i po Wielkanocy. Nawet jeśli w drugim kwartale ze względu na sezonowość możliwości przewozowe spadną i wzrosną ceny, to możemy założyć, że efekt tego będzie w tym roku mniejszy.


Źródło: Capgemini

24.05.2016


Tagi: transport, ceny


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...