QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Innowacyjność i produktywność w gospodarce stawiającej wymagania - spotkanie biznesowe

wykres


14 kwietnia w Katowicach SIAD Group, UniCredit, Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zorganizowały spotkanie biznesowe pt. „Innowacyjność i produktywność w gospodarce stawiającej wymagania”, podczas którego spotkali się przedstawiciele śląskiej branży przemysłowej oraz reprezentanci władz i instytucji regionu.


Szanse i zagrożenia dla polskiej gospodarki

- Perspektywy dla Polskiej gospodarki w tej chwili kształtują się bardzo korzystnie. Zwłaszcza w krótkim okresie możemy się spodziewać solidnego wzrostu gospodarczego, pomimo szeregu ryzyk w gospodarce światowej. Przede wszystkim liczymy na solidny wzrost konsumpcji prywatnej, która będzie się opierała na trzech podstawowych filarach: solidnym rynku pracy, dalszym spadku cen i dodatkowych środkach, które gospodarstwa domowe uzyskają z programu Rodzina 500+. Tutaj w krótkim okresie należy spodziewać się pozytywnego oddźwięku i pozytywnego wzrostu gospodarczego. Jeżeli chodzi o główne zagrożenia, pojawiają się obawy dotyczące spowolnienia wzrostu gospodarczego w Chinach i podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. A jeśli chodzi o Polskę – rekomendowane jest, żeby w ramach działań, nie zwiększać nadmiernie deficytu i nie ryzykować wejścia w procedurę nadmiernego deficytu w przypadku spowolnienia gospodarczego. – tak sytuację gospodarczą opisał Adam Antoniak, Starszy Ekonomista w Zespole Analiz i Prognoz Rynkowych Banku Pekao przedstawił makroekonomiczne prognozy dla Polski.


Włoskie firmy bardzo chętnie inwestują w Polsce

Elisabetta Caprino, Sekretarz Generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w następujący sposób podsumowuje wejście na polski rynek nowego włoskiego inwestora:


- Zwiększająca się liczba członków Włoskie Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, pokazuje, że Włosi są bardzo zainteresowani zakładaniem biznesu w Polsce. Od grudnia 2014 roku Izba jest akredytowana przez włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, co daje nam wiele nowych praw i obowiązków. Oprócz tego, aktywnie wspieramy naszych członków, których jest coraz więcej, rozwijają się i w związku z tym, oczekują również większego zaangażowania ze strony Izby. Jest to dobry znak, ponieważ włoskie przedsiębiorstwa patrzą na Polskę jako na interesujący kierunek z dużym potencjałem gospodarczym. Dlatego sukcesywnie otwieramy nowe biura, 12 lipca planujemy otwarcie oddziału we Wrocławiu a w Warszawie zmieniamy siedzibę na nową i większą. SIAD jest jednym z najnowszych członków Izby Włoskiej. W 1927 roku SIAD rozpoczynał swoją działalność jako mała firma rodzinna. Obecny CEO Bernardo Sestini reprezentuje już czwarte pokolenie właścicieli. Firma na przestrzeni lat bardzo się rozrosła i obecnie ma wiele przedstawicielstw na całym świecie. W Polsce SIAD rozpoczął działalność na Śląsku, kupując w Rudzie Śląskiej fabrykę Technogas i planuje dalszą ekspansję w regionie i poza nim.


Pietro Vinci – Dyrektor katowickiego oddziału Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej dodaje:


- Izba Włoska bardzo prężnie rozwija się w Polsce, katowicki oddział otworzyliśmy dwa lata temu, za miesiąc otwieramy oddział we Wrocławiu a w planach mamy również Poznań. Nowym członkiem Izby Włoskiej jest Grupa SIAD, która w 2015 roku zdecydowała się na wejście na rynek polski i ze względu na przemysłowe uwarunkowania regionu oraz bliskie sąsiedztwo z Czechami, gdzie działa już od wielu lat, wybrała na miejsce swojej działalności Śląsk.


Najpierw Śląsk, później cała Polska

Grupa SIAD jest obecnie jedną z czołowych włoskich firm sektora chemicznego, działających w branży gazów technicznych, techniki, opieki zdrowotnej, usług i towarów przemysłowych. Filozofią firmy jest świadczyć jak najlepsze i nowoczesne, nieustannie ulepszane usługi. Górny Śląsk stanowi najnowszą lokalizację na mapie ekspansji Grupy, a w jej planach jest dalszy rozwój i nowe inwestycje na terenie Polski.


Bernardo Sestini, Chief Executive Officer w SIAD, na pytanie: „Jakie są plany rozwoju firmy SIAD w Polsce i jaki wpływ będzie miała jej obecność na terenie Śląska?” opowiada:


- Grupa SIAD dopiero zawitała do Polski. Kupiliśmy w Rudzie Śląskiej średnich rozmiarów firmę – Technogas i w tej chwili planujemy nasze działania na najbliższe dwa lata. Chcemy rozszerzyć pole działalności na inne regiony Polski, ponieważ sprzedaż gazów technicznych odbywała się do tej pory głównie w regionie Śląska, a naszym celem jest udział w całym polskim rynku. Myślę tutaj głównie o rejonie Pomorza, które jest ważnym punktem docelowym na naszej mapie rozwoju. SIAD ma w swojej ofercie wiele produktów, które z powodzeniem moglibyśmy dostarczyć do pomorskich klientów, np. wszystkie materiały dla spawalnictwa oraz gaz.

Nasze nastawienie do przyszłości w Polsce jest bardzo pozytywne. Chcemy się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy dla Polaków.. W tym momencie polski oddział jest również bardzo wspierany przez nasze filie w Czechach. Moim zdaniem Polacy i Czesi mają podobnie podejście do biznesu – bardzo lojalne i proaktywne.


Ivo Lukas, Dyrektor Generalny SIAD w Czechach, na Słowacji i w Polsce dodaje:


- Dlaczego Polska? Nasze przedsiębiorstwo zaopatruje w gazy techniczne i inne produkty Słowację, Węgry, Czechy i Austrię. Jeśli chodzi o Polskę, to kilka lat temu był problem z nabyciem gazów technicznych i dostawaliśmy zapytania od przedstawicieli polskich firm o zaopatrywanie ich w nasze produkty. W ten sposób w naturalny sposób zaczęliśmy się pojawiać na polskim rynku. Po jakimś czasie rozpoczęliśmy rozmowy z Technogas i doszło do decyzji zakupy tej spółki.

To oczywiste, że Polska to duży rynek z 40 mln ludzi, a co za tym idzie duża szansa na sprzedaż. Chcielibyśmy rozwinąć naszą aktywność w Polsce i doprowadzić do rozwoju naszej inwestycji, jak to miało miejsce w Czechach, gdzie właśnie budujemy wyspecjalizowane laboratorium gazów technicznych. Zależy nam na tym, aby w Polsce powstało dużej wielkości przedsiębiorstwo, które będzie spełniało wysokie standardy zaopatrzeniowe gazów technicznych dla polskich klientów.


Eksperci z Grupy SIAD opowiedzieli także o najnowszych osiągnięciach, zwiększeniu wydajności, wprowadzeniu innowacyjnych aplikacji i osiąganiu większych oszczędności dzięki gazom technicznym i specjalistycznym. Poruszone zostały m.in. zagadnienia dotyczące zwiększania produktywności przemysłu dzięki nowym mieszankom gazów, urządzeniom spawalniczym i rozwiązaniom proponowanym przez usługi SIAD.


Konferencja zadedykowana była przedsiębiorstwom działających w sektorze przemysłu transportowego, motoryzacyjnego, metalowego, wytwórczego, chemicznego, energetycznego oraz elektrycznego a także lokalnym instytucjom zainteresowanym współpracą i poszerzeniem wiedzy na temat możliwości płynących z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu w ich regionie.


Po części merytorycznej obył się networking, podczas którego goście mieli czas na rozmowę z prelegentami oraz ekspertami.


Źródło: Grupa SIAD

21.04.2016


Tagi: spotkanie biznesowe, Katowice


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...