QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Europa Centralna wkrótce w Gliwicach

Projekt Europa Centralna o powierzchni 67 000 m2, powstaje na 27-hektarowej działce, na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4. Centrum, którego planowane otwarcie przewidziane w drugiej połowie 2011 r.


Kompleks jest już w I fazie inwestycji i będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Realizacja kolejnego etapu rozbudowy obiektu, Europa Office Park (faza II), przewidziana została na kolejne lata i powiększy kompleks o dalsze 40 000 m2 powierzchni. Obiekt powstanie na 26. hektarowej działce.


Lokalizacja projektu jest wręcz wymarzona dla każdego inwestora - skrzyżowanie autostrad A4 i A1. Trudno o lepsze miejsce nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Można powiedzieć, że inwestycja znajdzie się w samym sercu Europy.

Projekt obejmuje ponad 100 poszczególnych unitów (powierzchni handlowych) podzielonych na trzy strefy, takie jak: sekcja budowlana i meblowa, sekcja poświęcona kolekcjom odzieżowym i pasaż gastronomiczny.


Flagowymi najemcami retail parku będą: hipermarket o powierzchni 10 000 m2 i market budowlany Castorama o powierzchni 10 000 m2. Ponadto, 3 000 m2 zajmie sklep Media Expert. Pozostali najemcy to między innymi: Super Pharm, Kakadu, Reserved i Apart. Ogromny, bezpłatny parking na ponad 2000 miejsc. Catchment obejmie do 3.2 mln osób.Projekt centrum handlowego powstał w biurze architektonicznym Czora & Czora. Budowa potrwa ponad rok a otwarcie planowane jest na drugą połowe 2011roku.


O inwestorze

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie. Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku ponad 110 000 m² w trzech projektach zlokalizowanych na południu Polski (pierwszy z nich - Park Handlowy Młyn - został otwarty w grudniu 2008r.). Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.

Pierwszy project Helical Poland - Park Handlowy Młyn we Wrocławiu – został nominowany do nagrody magazynu Shopping Center Poland „Koncept Roku”. Central&Eastern European Real Estate nominowała Park Handlowy Młyn do wyróżnienia “Retail Project of the Year”.


Inwestycje i inwestorzy

Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Helical Poland

06.04.2010


Tagi: Helical Poland, Park Handlowy Turawa, Opole

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE