QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Finał konkursu Outsourcing Stars 2015

28 stycznia w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie roczne w branży outsourcingu w Polsce. Gala Outsourcing Stars 2015 zgromadziła 300 gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele świata nauki i biznesu oraz organizacji branżowych z 15 krajów. Eksperci podsumowali bardzo udany rok, w którym, wg Fundacji Pro Progressio, branża zanotowała 18-20% wzrost.


wykres


Spotkanie światowych ekspertów

Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Pro Progressio odbyło się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Związku Banków Polskich. Część oficjalną otworzyło przemówienie Sławomira Majmana - Prezesa PAIiIZu, który podkreślił ogromny sukces branży outsourcingu w Polsce w 2015 oraz widoczny wzrost zainteresowania inwestorów mniejszymi lokalizacjami biznesowymi: Rzeszowem, Bydgoszczą czy Szczecinem. Romek Lubaczewski, ekspert PwC, zaznaczył, że wzrost sektora to nie tylko nowe inwestycje w poszczególnych regionach, ale także rozwój już istniejących centrów usług wspólnych, które również wpływają na sukces branży. Głos zabrali również goście zagraniczni, między innymi: Stephan Fricke, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingu. Opowiedział o niemieckich inwestycjach, które do Polski przyciąga przede wszystkim wysoka jakość usług świadczonych nad Wisłą. Marko Kovacevic - Członek Zarządu IAOP zaprezentował działalność największej outsourcingowej organizacji na świecie zrzeszającej ponad 120 tysięcy członków. Stepan Veselovskyi - Prezes Lviv IT Cluster opowiedział o korzyściach płynących z polsko-ukraińskiej kooperacji w zakresie usług ITO, podkreslając jej wartość dla obu krajów. Indie - stolicę światowego outsourcingu reprezentował D. K. Sareen - Dyrektor Zarządzający ESC – wiodącej organizacji promującej eksport usług IT i zrzeszającej ponad 2300 firm informatycznych. W imieniu świata nauki głos zabrał dr Wojciech Piotrowicz - wykładowca i badacz Uniwersytetu w Oxfordzie, który apelował o większą współpracę biznesu i instytucji państwowych ze środowiskiem akademickim na rzecz promowania polskiego outsourcingu na światowych uczelniach.


wykres


Branżowi liderzy

Celem Gali Outsourcing Stars jest nie tylko branżowe podsumowanie roku, ale także nagrodzenie najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się dostawców usług outsourcingowych oraz instytucji z ich bezpośredniego otoczenia biznesowego. Jedyny niekomercyjny konkurs branżowy w Polsce obejmuje 12 kategorii. Laureatami tegorocznych nagród zostali:


1. Archiwizacja Dokumentów – OEX Archidoc

2. BPO - Capita

3. Call/Contact Center - Transcom

4. Car Fleet Management – ALD Automotiv

5. Deweloper - Skanska

6. HR / Leasing Pracowniczy – Grupa Progres

7. HR / Rekrutacja – Leasing Team Group

8. IT Contracting - Sii

9. Księgowość / Kadry / Płace - Extor

10. Miasto - Poznań

11. Outsourcing Sił Sprzedaży – Sales Group

12. Real Estate (Konsulting dot. Rynku Nieruchomości) - JLL


Źródło: Fundacja Pro Progressio

29.01.2016


Tagi: outsourcing, BPO, Outsourcing Stars


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...