QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Galeria Słoneczna w Radomiu

Inwestorem Galerii Słonecznej jest AIG/Lincoln Polska, międzynarodowy deweloper działający w sektorze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, a wyłącznym agentem przy komercjalizacji centrum jest firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.Docelowo w Galerii Słonecznej na powierzchni blisko 42 tys. mkw. będzie ok. 170 sklepów i punktów usługowych. Będzie to pierwszy obiekt handlowo-rozrywkowy tego typu w Radomiu. Budowa centrum rozpoczęła się w lipcu 2009 r., a jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.


Wszystkie prace budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Wykonano już 85% robót żelbetowych i 19% prac murowych. W lutym rozpoczęto prace związane z instalacjami mechanicznymi, a w marcu – prace elewacyjne, które powinny być zakończone do końca września br. Od października br. planowane jest rozpoczęcie prac przez najemców. Najemcy będą stopniowo wprowadzani do centrum (w zależności od strefy) do grudnia 2010 r.


DANE PODSTAWOWE O PROJEKCIE:

Liczba kondygnacji: 3

Powierzchnia całkowita: 110.300 mkw.

Powierzchnia najmu: 42.000 mkw.

Oferta: około 170 sklepów oraz punktów usługowych z bogatym asortymentem

Ilość miejsc parkingowych: 1.181

Lokalizacja: ścisłe centrum miasta

Cel projektu: budowa silnego oraz wyróżniającego się centrum handlowo-rozrywkowego, największego w regionie, o różnorodnej ofercie


Deweloperem centrum handlowego w Radomiu jest firma AIG/Lincoln Polska. AIG/Lincoln Polska jest międzynarodową spółką deweloperską i inwestycyjną świadczącą także usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami. Firma aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. i zrealizowała szereg komercyjnych oraz mieszkaniowych projektów, które wyróżnia zarówno wysoka klasa wykonania, jak i prestiżowa lokalizacja. Są to m.in. Riverside Park, Saski Crescent, Saski Point, siedziba AIG Amplico Life, Osiedle Kampinos. Inwestor wybudował również pięć parków biznesowych „Diamond Business Park” w Piasecznie, Warszawie, Łodzi, Strykowie i Gliwicach. Grzybowska Park – biurowiec klasy A, położony w ścisłym centrum biznesowym Warszawy – jest najnowszą inwestycją AIG/Lincoln Polska. Obecnie deweloper jest w trakcie realizacji projektu osiedla domów jednorodzinnych Sosnowa Dolina zlokalizowanego w sąsiedztwie podwarszawskiej Magdalenki oraz wielofazowego projektu logistyczno-technologicznego Diamond Business Park Stryków (pierwsza faza – 40.000 metrów kwadratowych). W trakcie budowy jest także Centrum Słoneczne w Radomiu obejmujące Galerię Słoneczną, Osiedle Słoneczne oraz Aqua Park.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości). Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości, publikuje szereg raportów, które dostępne są w części Knowledge Center na stronie www.cushmanwakefield.com


Nieruchomości-Wiadomości

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

01.04.2010


Tagi: Cushman & Wakefield, Galeria Słoneczna, Radom

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE