QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

JR Holding: 5 mln zł na program skupu akcji własnych

JR Holding S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., zamierza przeznaczyć kwotę do 5 mln zł na program skupu akcji własnych. Emitent bardzo dobrze ocenia także rozwój swojego nowego segmentu biznesowego związanego z Odnawialnymi Źródłami Energii.


Podczas NWZA Spółki, które odbędzie się w dniu 07.01.2016 r., Akcjonariusze zadecydują o zmianie uchwały upoważniającej Zarząd Spółki do nabycia akcji własnych. Zgodnie z projektem zmienionej uchwały Spółka będzie mogła nabyć do 7.800.000 szt. akcji własnych po cenie nie niższej niż 0,10 zł i nie wyższej niż 1,50 zł za jedną akcję. Emitent przeznaczy na program buy-back kwotę do 5 mln zł. Program skupu akcji własnych będzie realizowany do dnia 31.12.2017 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Nabyte akcje będą mogły być przeznaczone do dalszej odsprzedaży. Zdaniem Zarządu JR HOLDING S.A., obecna wartość rynkowa jej akcji nie odzwierciedla rzeczywistej wartości Spółki, dlatego też podjęta została decyzja o wdrożeniu skupu akcji własnych.


- Skup akcji własnych jest jednym z narzędzi, które Spółka może wykorzystać do poprawy płynności obrotu oraz urealnianie wyceny rynkowej. Kwota przeznaczona na ten cel jest relatywnie wysoka i mam nadzieję, że program nabycia akcji własnych będzie bardzo spełniał swoją rolę. Spółka może dzięki niemu odnieść także dodatkowe korzyści w postaci osiągnięcia zysku z dalszej odsprzedaży akcji, które obecnie, w mojej opinii, są niedowartościowane. Wdrożenie programu skupu akcji własnych powinno być także pozytywnym sygnałem dla naszych Akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów - ocenia January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR Holding S.A.


Źródło: JR Holding S.A.

11.12.2015


Tagi: akcje, skup akcji własnych