QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość 2015”

Jak co roku w warszawskim hotelu Gromada odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość 2015” podczas której przedstawiono Laureatów projektów realizowanych w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość, którego organizatorem jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług.


wykres


W sobotni wieczór – 28 listopada 2015 – poznaliśmy werdykt i nagrodzonych w IX edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, IX edycji konkursu „Perły Medycyny” oraz Plebiscytu Orły Polskiej Przedsiębiorczości i Orły Polskiego Samorządu.


Przedsięwzięcia mają charakter cykliczny i rokrocznie adresowane są do wszystkich firm i przedsiębiorców z sektora budownictwa, zakładów opieki medycznej i firm działających na rynku medycznym, samorządów oraz innych firm.


W tym roku po raz kolejny kapituły konkursów wyróżniły produkty, usługi, technologie, liderów w swoich dziedzinach, którzy znaczącą odznaczają się na tle konkurencji. Laureaci każdej z inicjatyw to podmioty, które odnoszą sukcesy na rynku, są wzorowo zarządzane, rozwijają się w dynamiczny sposób, dlatego śmiało można o nich powiedzieć, że są wizytówką polskiej gospodarki.


Projekty i same nagrody od lat promują najlepszych z najlepszych w swoich branżach. Prestiżowe wyróżnienia umacniają pozytywny wizerunku marek, podnoszą ich konkurencyjności na rynkach krajowych i zagranicznych.


Uroczystość zgromadziła przedstawicieli zwycięskich podmiotów, świata polityki i kręgów biznesu, a sam wieczór w znakomity sposób poprowadzili Olga Borys i Krzysztof Ibisz. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, a goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Paulli, Antka Smykiewicza, Zespołu Granda oraz VOX, wieczór uświetniła też wspaniałym występem Tetiana Galistyna – gwiazda programu „Mam Talent”.


Więcej informacji na temat inicjatyw organizowanych przez MZHPiU dostępnych na stronach: www.polskaprzedsiebiorczosc.pl, www.perlymedycyny.pl, www.orlybudownictwa.pl, www.firmaroku.pl, www.gminaroku.pl oraz www.powiatroku.pl


ORGANIZATORZY: Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl i Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

Poparcie: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju


WSPÓŁPRACA: Pracodawcy RP, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polsko-Turecka Izba Gospodarcza, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Stowarzyszenie Producentów Brukowej Kostki Drogowej, Izba Projektowania Budowlanego, Ogólnopolska Izba Gospodarki Nieruchomości, Korporacja Przedsiębiorców Budowlanych UNI-BUD Polskie Towarzystwo Lekarskie, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ


Nagrody specjalne

WYBITNY SAMORZĄD

Gmina Lesznowola

Gmina Tarnowo Podgórne


ZASŁUŻONY DLA POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w kategorii „Firma”

P.U. HETMAN REGIONALNA INSTALACJA PRZETWARZANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH

PAL-GAZ Palacz Sp. z o.o. Sp. k.

POLCAB N.Gamoń Spółka Jawna

Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe Sp. z o.o.

Z.U.B. "ADROG" Sp. J. Adam Dybcio, Eugenia Dybcio

RESO Europa Service Sp. z o.o.


ZASŁUŻONY DLA POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w kategorii „Postać”

Kamiński Henryk – Prezes Zarządu Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp.k.

Słowik Stanisław – Prezes Zarządu AKSEL Sp. z o.o.

Sobieraj Janusz – Prezes Zarządu Korporacja RADEX S.A.


WYBITNA FIRMA

AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

ART-SERIES Sp. z o.o.

SINEVIA Sp. z o.o.

SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku Specjalistyczne Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Polanicy-Zdroju


Zasłużony Dla Polskiego Budownictwa w kategorii „Firma”

Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp.k.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ARKOP Krzysztof Pianowski i S-ka Spółka Jawna Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa


Zasłużony Dla Polskiego Budownictwa w kategorii „Postać”

Banaszek Andrzej - Prezes Zarządu Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX” Sp. z o.o.

Karczewski Benedykt - Właściciel ASTRA Benedykt Karczewski

Książek Mariusz - Prezes Zarządu MARVIPOL S.A.

Petecki Ignacy Prezes Zarządu Grupa Petecki

Romanowski Witold - Prezes Zarządu Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „DEMBUD”

Sobieraj Janusz - Prezes Zarządu Korporacja Radex S.A.

Tępiński Stanisław – Założyciel i Współwłaściciel Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Wójcik Andrzej - Prezes Zarządu „IZODOM 2000 POLSKA” Sp. z o.o.

Zieliński Eugeniusz - Właściciel Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „GWARANT” Eugeniusz Zieliński


OGÓLNOPOLSKI PLEBISCYT ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU


Gmina Roku (regionalna)


Mazowiecka Gmina Roku

Kategoria: Gmina Wiejska

I nagroda Gmina Nadarzyn

II nagroda Gmina Obryte

II nagroda Gmina Zaręby Kościelne

III nagroda Gmina Bodzanów

III nagroda Gmina Opinogóra Górna


Pomorska Gmina Roku

Kategoria: Gmina Wiejska

I nagroda Gmina Puck


Warmińsko-Mazurska Gmina Roku

Kategoria: Gmina Wiejska

I nagroda Gmina Stare Juchy


Dolnośląska Gmina Roku

Kategoria: Gmina Miejsko-Wiejska

I nagroda Gmina Strzegom


Gmina Roku (ogólnopolska)

Kategoria: Gmina Wiejska

I nagroda Gmina Lesznowola

II nagroda Gmina Pszczew

III nagroda Gmina Żelazków

III nagroda Gmina Sochaczew


Kategoria: Gmina Miejsko-Wiejska

I nagroda Gmina Babimost

II nagroda Gmina Tarczyn


Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości

I nagroda Gmina Susz


Gmina Atrakcyjna Turystycznie

Kategoria: Gmina Wiejska

I nagroda Gmina Chmielno

II nagroda Gmina Łęczyce


Kategoria: Gmina Miejsko-Wiejska

I nagroda Gmina Kórnik

II nagroda Gmina Goniądz


Kategoria: Gmina Miejska

I nagroda Gmina Miasta Wejherowa


OGÓLNOPOLSKI PLEBISCYT ORŁY POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Mazowiecka Firma Roku

Kategoria: Handel i dystrybucja

I nagroda DEL SPORT Sp. z o.o.


Kategoria: Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych

I nagroda Z.Z.U.W. Maropak W.Marczak

Kategoria: Transport, Motoryzacja

I nagroda Zbigniew Nowakowski Autoryzowana Stacja Obsługi Mercedes-Benz Service


Kategoria: Budownictwo, Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

II nagroda PHU MABUD Janusz Więsik

II nagroda Z.U.B. "ADROG" Sp. J. Adam Dybcio, Eugenia Dybcio


Pomorska Firma Roku

Kategoria: Przemysł Metalowy i Automatyka

I nagroda FAMA Sp. z o.o.


Śląska Firma Roku

Kategoria: Budownictwo, Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

I nagroda INŻBUD Tomasz Trepka


Kategoria: Medycyna – Szpitale

I nagroda Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny imienia Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach


Kategoria: Usługi Deweloperskie

I nagroda ZUBIT Adam Sielwanowski


Kategoria: Zarządzanie Nieruchomościami

II nagroda Biuro Obsługi Nieruchomości Edward Moryto


Lubuska Firma Roku

Kategoria: Usługi dla Ludności

I nagroda Miejskie Zakłady Komunalne Spółka z o.o.


Kategoria: Handel i Dystrybucja

II nagroda P.P.H.U. "MIRAGE" Jerzy Sienkiewicz


Wielkopolska Firma Roku

Kategoria: Zarządzanie Nieruchomościami

I nagroda "NIERUCHOMOŚCI" ZARZĄDZANIE I ADMINISTROWANIE Tomasz Greń


Zachodniopomorska Firma Roku

Kategoria: Budownictwo, Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

I nagroda P.P.H.U. "FOGT - TAK" Marcin Roman Fogt

III nagroda Hurtownia Wielobranżowa Rojan Jan Patruś i Roman Bączyński Spółka Jawna


Lubelska Firma Roku

Kategoria: Medycyna – Szpitale

I nagroda Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie


Łódzka Firma Roku

Kategoria: Medycyna – Ratownictwo Medyczne

I nagroda Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi


Świętokrzyska Firma Roku

Kategoria: Medycyna – Szpitale

I nagroda Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach


Dolnośląska Firma Roku

Kategoria: Medycyna – Lecznictwo Otwarte

I nagroda Wrocławskie Centrum Zdrowia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej


Firma Roku (ogólnopolska)

Kategoria: Telekomunikacja i Informatyka

I nagroda ADREM SOFTWARE SP. Z O.O.

I nagroda AKSEL Sp. z o.o.

II nagroda KALASOFT Sp. z o.o.


Kategoria: Usługi Poligraficzne

I nagroda AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j.

II nagroda Drukarnia GRAFKARTON A. Matyasik Spółka Jawna


Kategoria: Budownictwo, Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

I nagroda BETON-BUD

I nagroda JADAR Sp. z o.o.

III nagroda Specjalistyczny Zakład Robót Budowlano-Wiertniczych "EURO-WIERT" Sp. z o.o.


Kategoria: Energetyka i Elektrotechnika

I nagroda BIOGAL Sp. z o.o.

I nagroda ENERGA-OPERATOR SA

I nagroda Skorut Systemy Solarne Sp. z o.o.

II nagroda Przedsiębiorstwo Modernizacji Obiektów Przemysłowych "CEMA" S.A.


Kategoria: Innowacyjność i Nowoczesne Technologie

I nagroda BIPROTRANS-KULIŃSKI Sp. z o.o.

I nagroda Firma Wielobranżowa "KLIMEK-PLAST" Ardkadiusz Klimek

I nagroda Główny Instytut Górnictwa

I nagroda TECHMATIK S.A.

II nagroda Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Sp.k.

II nagroda Zakład Budowy Maszyn OSSA Jan Ossa

III nagroda KLAMAL Sp. z o.o.


Kategoria: Medycyna - Firma

I nagroda Creator-Comm Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością


Kategoria: Wyposażenie Wnętrz

I nagroda CreoConcept Tomasz Rybka

II nagroda Pracownia Kamienia Naturalnego PRODMAR


Kategoria: Usługi deweloperskie - Debiut Roku

I nagroda Domy Hybrydowe Sp. z o.o.


Kategoria: Ochrona Środowiska

I nagroda Firma Consultingowo-Inżynierska i Handlowa "KRIO-THERM" Andrzej Królikowski


Kategoria: Usługi dla Firm

I nagroda GRUPA ZEJLER Jacek Zejler

II nagroda Baltic Marine Surveyors Sp. z o.o.

III nagroda UBP CONSULTING Sp. z o.o.


Kategoria: Handel i dystrybucja

I nagroda Herlitz Spółka z o.o.

II nagroda Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe Sp. z o.o.

III nagroda Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe MIRAX Bogusław Miszewicz


Kategoria: Usługi Finansowe

I nagroda Idea Leasing SA


Kategoria: Inwestor Zastępczy

I nagroda Korporacja RADEX S.A.


Kategoria: Medycyna - Ratownictwo Medyczne

I nagroda Krakowskie Pogotowie Ratunkowe


Kategoria: Przemysł Metalowy i Automatyka

I nagroda LRN Steel Pack s.c.

II nagroda P.P.H.U. UNIMAR Agnieszka Manaches


Kategoria: Transport, Motoryzacja

I nagroda Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

I nagroda POLCAB N.Gamoń Spółka Jawna

II nagroda KOIMEX S.A.

III nagroda DIESEL CENTRUM-POLSKA Sp. z o.o.


Kategoria: Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo-Rozwojowa

I nagroda Niezależne Laboratorium Badawcze "STANLAB" Sp. z o.o.


Kategoria: Turystyka, Hotelarstwo i Gastronomia

I nagroda Piękna Góra Rudziewicz Anna Rudziewicz


Kategoria: Zarządzanie Nieruchomościami

I nagroda PPHU PELKOM


Kategoria: Narzędzia i Artykuły BHP

I nagroda Profix Sp. z o.o.


Kategoria: Usługi dla Przemysłu Energetycznego, Petrochemicznego

I nagroda Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych DAMAR A.Borejszo, B.Kreft Spółka Jawna


Kategoria: Usługi Ubezpieczeniowe

I nagroda RESO Europa Service Sp. z o.o.


Kategoria: Pracodawca

I nagroda SINEVIA Sp. z o.o.


Kategoria: Przemysł Spożywczy

I nagroda Spółdzielnia Pracy "Muszynianka"

II nagroda +H2O Sp. z o.o.

III nagroda Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy HANMAR Mariusz Becker


Kategoria: Debiut Roku

I nagroda TORKOL Sp. z o.o.


Kategoria: Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych

I nagroda Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Remigiusz Chełchowski


Kategoria: Usługi dla Przemysłu

II nagroda Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe HARPEX Sp. z o.o.


Instytucja Roku (ogólnopolska)

Kategoria: Usługi Finansowe

I nagroda Bank Spółdzielczy w Białobrzegach


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PERŁY MEDYCYNY


Szpitale monospecjalistyczne

I nagroda Szpital Specjalistyczny "INFLANCKA" im. Krysi Niżyńskiej "Zakurzonej" Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej


Szpitale publiczne – powyżej 400 łóżek

I nagroda Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

II nagroda Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

III nagroda Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie


Kliniki i oddziały kliniczne

I nagroda Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. E.Warmińskiego - SPZOZ w Bydgoszczy Klinika Medycyny Matczyno-Płodowej, Ginekologii i Neonatologii


Publiczne zakłady lecznictwa otwartego

I nagroda Wrocławskie Centrum Zdrowia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

II nagroda Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulejówku


Ratownictwo medyczne i transport sanitarny

I nagroda Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie


Medycyna estetyczna

I nagroda Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota


Projekt

I nagroda Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Bydgoszczy

I nagroda SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku


Menedżer

I nagroda Anna Lewandowska – Dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. E.Warmińskiego - SPZOZ w Bydgoszczy


Usługi dla sektora medycznego

I nagroda SUPRA BROKERS S.A.


Produkt/Usługa

I nagroda Ogólnopolskie Centrum Medyczne św. Łukasza


NAGRODY SPECJALNE

Zespół Lekarzy z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pod kierownictwem prof. Janusza Skalskiego - „Za wyprowadzenie z głębokiej hipotermii małego pacjenta – jako światowy sukces polskiej medycyny”.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORŁY POLSKIEGO BUDOWNICTWA


Kategoria: Producenci wyrobów i materiałów budowlanych

I nagroda: BLACHOTRAPEZ Spółka z o.o.

III nagroda: WIMONT Jerzy Wiśniowski


Kategoria: Budownictwo przemysłowe i specjalistyczne

I nagroda: CONSTREM Sp. z o.o.

I nagroda: MOSTOSTAL POMORZE S.A.

I nagroda: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

II nagroda: DUROBEX Grzegorz Maciorowski

II nagroda : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Spółka Jawna

III nagroda :KONSTAK Sp. z o.o.


Kategoria: Stolarka drzwiowa

I nagroda: DELTA Zbigniew Różycki


Kategoria: Generalny Wykonawca

I nagroda: Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp.k.

I nagroda: SINEVIA Sp. z o.o.

II nagroda: Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ARKOP Krzysztof Pianowski i S-ka Spółka Jawna

II nagroda: SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o.

III nagroda: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.


Kategoria: Inwestor/Inwestycja

I nagroda: EXCELLENT DEVELOPMENT Sp.j. C. Maciaś i H. Areny / VILLE ELITE

I nagroda: Polski Holding Nieruchomości S.A. / Domaniewska Office HUB

I nagroda: POZ INWEST Sp. z o.o. Spółka Komandytowa / Centrum Handlowe Galeria A2

I nagroda: TORUS Sp. z o.o. Sp.k. / Alchemia

I nagroda: WESTMARK POLSKA Sp. z o.o. / Osiedle Ventana


Kategoria: Stolarka okienna

I nagroda: Grupa Petecki

II nagroda: PLASTBUD Sp. z o.o. Spółka komandytowa

III nagroda: OKNA MACEK POLSKA Sp. z o.o.


Kategoria: Innowacyjność i nowoczesne technologie w budownictwie

I nagroda: „IZODOM 2000 POLSKA" Sp. z o.o.

II nagroda: Domy Hybrydowe Sp. z o.o.

II nagroda: PAL-GAZ Palacz Sp. z o.o. Sp.k.

III nagroda: ASTRA Benedykt Karczewski


Kategoria: Wyroby i materiały budowlane

I nagroda: JADAR Sp. z o.o.

II nagroda: BETON-BUD

III nagroda: Klamal Sp. z o.o.


Kategoria: Modernizacja obiektów

I nagroda: MALIBUD Firma Remontowo-Budowlana Marian Kudłacz


Kategoria: Usługi deweloperskie

I nagroda: MARVIPOL S.A.

I nagroda: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.

I nagroda: "SIEMASZKO" Zakład Budowlany mgr inż.Lesław Siemaszko

II nagroda: GEO GRUPA DEWELOPERSKA Geo Mieszkanie i Dom Sp. z o.o.

II nagroda: TORUS Sp. z o.o. Sp.k.

III nagroda: Dozbud Development Zbigniew Zalewski

III nagroda: POZ INWEST Sp. z o.o. Spółka Komandytowa

Kategoria: Zarządzanie nieruchomościami

I nagroda: Polski Holding Nieruchomości S.A.

II nagroda: SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA ”ORŁOWIEC”

III nagroda: Siedlecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Siedlcach


Kategoria: Infrastruktura inżynieryjna i drogowa

I nagroda: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX" Sp. z o.o.

II nagroda: SIDROG Sp. z o.o.


Kategoria: Budownictwo mieszkaniowe

I nagroda: Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „DEMBUD"

II nagroda: DTM Sp. J. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski

III nagroda: P.H.U. BUDOMUR Sp. z o.o.

III nagroda: PHU "M&M" Leszek Mikołajczak

III nagroda: Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.


Kategoria: Maszyny i sprzęt budowlany

I nagroda: TECHMATIK S.A.


Źródło: Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług

01.12.2015


Tagi: Polska Przedsiębiorczość 2015, gala. laureaci


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...