QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Rzeszów miastem nowoczesnych usług dla biznesu

18 listopada br. odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie. W dyskusji o kluczowych kwestiach dla rozwoju outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce i na Ukrainie, udział wzięło ponad 200 osób, pośród których znaleźli się inwestorzy z branży BPO i SSC, przedstawiciele firm konsultingowych, audytorskich, real estate, HR, przedstawiciele samorządu, środowisk akademickich oraz organizacji branżowych z Polski i Ukrainy.


baner


Uczestnicy konferencji debatowali o kluczowych kwestiach - z punktu widzenia inwestora branży w Polsce i na Ukrainie, takich jak m.in. różnice na rynkach nieruchomości biurowych w Polsce i na Ukrainie, potencjał kadrowy i tendencje na rynku pracy oraz upatrywane szanse i bariery w podejmowaniu decyzji o re inwestycjach.


- Obecność w mieście międzynarodowych firm z jednej z najdynamiczniej rozwijających się branży w Polsce, podnosi międzynarodową rozpoznawalność Miasta, wpływa na zainteresowanie lokalizacją firm konsultingowych z zakresu doradztwa biznesowego, audytu, HR i nieruchomości biurowych oraz znacząco zwiększa przychody miasta z tytułu podatków PIT. Branża BPO/SSC wpływa także na zrównoważony rozwój oraz dywersyfikację inwestycji w mieście.


- Rzeszów jest miastem, które coraz częściej, w różnych rankingach, doceniane jest za tworzenie korzystnych warunków do lokowania inwestycji BPO/SSC. Minione Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu było mocnym akcentem, pozycjonującym Rzeszów jako gospodarcze centrum południowo-wschodniej Polski oraz miasto o ogromnym potencjale i wysokich ambicjach budowy w nim prężnego sektora BPO/SSC. - zauważa Anna Proszowska-Sala, Prezes Zarządu Citybell Consulting, Organizator i jeden z opiekunów merytorycznych tegorocznego Forum w Rzeszowie.


- O wyborze miejsca pod inwestycje decyduje w równym stopniu szereg czynników ekonomicznych, jak również panujące przekonania na temat atrakcyjności poszczególnych lokalizacji. Dlatego kapitał marki miasta jest dzisiaj funkcją napędzającą sprzedaż, pozyskiwanie inwestycji, kreującą kulturę, turystykę i tworzącą dobrobyt. Ma niebagatelne znaczenie w zrównoważonym rozwoju miast i regionów. – dodaje Anna Proszowska-Sala.


Natomiast Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio, również opiekun merytoryczny wydarzenia, uważa, że - sektor nowoczesnych usług dla biznesu to sektor, który w ostatnim czasie tworzy bardzo dużo nowych, wartościowych miejsc pracy. Według niego - Nie wszystkie polskie miasta są gotowe na przyjęcie inwestycji branży BPO/SSC, natomiast wiele z nich zauważyło ogromny potencjał branży i zaczyna czynić różne kroki, w kierunku pozyskania inwestorów tego sektora – powiedział. Rzeszów jest tutaj bardzo dobrym przykładem – dodał.


Jednym z celów Polsko-Ukraińskiego Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie była prezentacja najnowszej wiedzy i opinii na temat dalszych możliwości rozwoju sektora BPO/SSC w Polsce i w Rzeszowie oraz wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi i ukraińskimi podmiotami branży. Jak zaznaczył Sergiy Sumnikov – Prezes ukraińskiej firmy BPO Nextdoor, na Ukrainie mocno rozwinięty jest przede wszystkim rynek branży IT, reprezentowany przez firmy ukraińskie, w Polsce natomiast procesy BPO/SSC są bardziej zróżnicowane, a prowadzące je firmy, to podmioty międzynarodowe - wymiana doświadczenia w tym względzie jest dla nas bardzo ważna – powiedział.


O zapleczu kadrowym Polski i Ukrainy podczas Polsko-Ukraińskiego Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie, mówiła m.in. Edyta Janas, Dyrektor ds. kluczowych klientów, Randstad Polska. Podkreśliła, że polskie kadry są bardzo dobrze postrzegane przez firmy, które inwestują w Polsce – Polacy są oceniani jako osoby, które bardzo szybko przyswajają wiedzę – powiedziała. Zaobserwowała też zachodzące zmiany wśród polskich pracodawców w myśleniu o kadrach z Ukrainy - dotychczas patrzyliśmy na nie głównie w kontekście obszarów produkcyjnych. W tej chwili, kiedy patrzymy na typ stanowisk, na które przyjmowane są osoby z Ukrainy – są to równorzędne stanowiska z tymi, które oferuje się pracownikom z Polski. Ważne jest to, że ci pracownicy są. Coraz więcej firm stara się więc deficyty pracowników na polskim rynku kompensować rekrutacją kadr na Ukrainie - powiedziała.


Nowoczesne powierzchnie biurowe w Polsce i na Ukrainie były przedmiotem dyskusji moderowanej przez Kingę Barchoń MRICS, Partnera PwC oraz Członka Zarządu RICS w Polsce. W dyskusji udział wziął m.in. Tadeusz Jachowicz MRICS – Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo-Wschodnią, Gleeds.


- Rynek nowoczesnych powierzchni biurowych na Ukrainie jest dużo mniej rozwinięty niż w Polsce. Wynika to z wielu czynników – m.in. obecnej sytuacji geopolitycznej Ukrainy, sytuacji gospodarczej oraz dużo niższej niż w Polsce dostępności kapitału. Negatywne informacje dotyczące ryzyka związanego z inwestowaniem na Ukrainie niestety nie pomagają w zainteresowaniu inwestorów tą częścią Europy. Zatem - promocja kraju jest bardzo istotna – powiedziała Kinga Barchoń.


- Tutaj pojawia się płaszczyzna do współpracy Polski z Ukrainą – nawiązał Tadeusz Jachowicz. Polskie firmy mogą pomóc w rozwinięciu nowoczesnej powierzchni biurowej na Ukrainie – przekazać wiedzę i doświadczenia, a ukraińskie we wsparciu zasobów pracowniczych w Polsce. Granica pomiędzy Polską a Ukrainą powinna jednak w tym kontekście zniknąć, dając możliwość budowy jednego, transgranicznego biznesu – dodał.


Rzeszów jest miastem, które coraz częściej, w różnych rankingach, doceniane jest za tworzenie korzystnych warunków do lokowania inwestycji BPO/SSC. Minione Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu było mocnym akcentem, pozycjonującym Rzeszów jako gospodarcze centrum południowo-wschodniej Polski oraz miasto o ogromnym potencjale i wysokich ambicjach budowy w nim prężnego sektora BPO/SSC. Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie było pierwszym i jedynym w 2015 roku międzynarodowym wydarzeniem, którego tematyka poruszała kluczowe kwestie dla rozwoju outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce i na Ukrainie.


Organizatorem oraz opiekunem merytorycznym konferencji była firma Citybell Consulting Sp. z o.o. jedna z wiodących firm strategicznego doradztwa komunikacyjnego w Polsce oraz pomysłodawca i realizator licznych, wielkoformatowych wydarzeń specjalnych. Miasto Rzeszów, razem ze Spółką DevelopRes, byli Partnerami strategicznymi wydarzenia. Patronat merytoryczny nad konferencją sprawowali - Fundacja Pro Progressio oraz PwC.


Źródło: Citybell Consulting

24.11.2015


Tagi: Polsko-Ukraińskie Forum, outsourcing, Rzeszów


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE