QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Bezpieczne oszczędzanie pieniędzy za pomocą produktów bankowych

Niskie stopy procentowe zmusiły Polaków do poszukiwania produktów pozwalających na bezpieczne lokowane pieniędzy. Na polskim rynku mogą oni korzystać z lokat, rachunków oszczędnościowych czy obligacji, które zapewniają z góry ustalone zyski. Z kolei fundusze inwestycyjne są obarczone ryzykiem inwestycyjnym, a zyski w przypadku takich produktów mogą się pojawić w perspektywie kilku lat.


baner


Jednym z najbardziej znanych produktów oszczędnościowych są lokaty terminowe. Działają one jak rachunek terminowy, otworzony na konkretny czas - od kilku dni do nawet kilku lat. W dniu podpisania umowy klient uzyskuje informację, w jakiej wysokości odsetki będą doliczone do jego wkładu. Zazwyczaj takie oprocentowanie jest gwarantowane na czas trwania lokaty, jednak w przypadku lokat długoterminowych oprocentowanie depozytu może być również uzależnione od innych czynników. Lokatę można zerwać w dowolnym terminie, jednak oznacza to najczęściej utratę naliczonych odsetek.


Równie popularne stały się rachunki oszczędnościowe. W przeciwieństwie do lokaty na rachunek oszczędnościowy można dopłacać pieniądze w każdej chwili, a banki pozwalają także na wypłatę środków już zgromadzonych. W przypadku tego produktu oprocentowanie jest zmienne i naliczane jest od środków zgromadzonych na rachunku. W tym przypadku warto zwrócić uwagę, czy bank nie dolicza dodatkowej prowizji za prowadzenie rachunku oszczędnościowego, równie ważna jest ilość bezpłatnych wypłat, które klient może zrealizować w ciągu miesiąca.


Po kilku latach klienci powrócili do lokowania oszczędności w obligacjach skarbu państwa. Ten rodzaj inwestycji realizowany jest jedynie przez wybrane banki, a w praktyce jest inwestycją długoterminową. Klienci najchętniej wybierają obligacje dwuletnie, których oprocentowanie jest zbliżone do oprocentowania lokat terminowych.


Część klientów pozostaje wierna inwestycjom w fundusze inwestycyjne, jednak ze względu na dynamiczne zmiany w gospodarce swoją uwagę kierują oni w stronę bezpiecznych funduszy inwestycyjnych, opartych w przeważającej części na obligacjach i produktach lokacyjnych. W przypadku funduszy trudno jest przewidzieć, na jakie zyski klient będzie mógł liczyć, zaś sam produkt kierowany jest do osób, które chcą inwestować w fundusze przez kilka lat.


Opłacalność lokat porównasz sprawdzając ten ranking lokat


Źródło: materiały prasowe

07.10.2015


Tagi: oszczędności, lokata


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...