QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Galeria Dekada w Nysie

Budowa Dekady w Nysie planowana jest na działce o powierzchni ok. 1,5 ha przy ul. Kolejowej, terenu po dawnej zajezdni MZK, w odległości ok. 200 metrów od zabytkowego centrum Nysy.


wykres


Galeria Dekada w Nysie zaplanowana została jako trzypoziomowy budynek o powierzchni najmu 15 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 50 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, a także specjalna strefa rozrywki. Dla wygody klientów przygotowany zostanie podziemny parking na 350 miejsc. W obiekcie powstanie również czterosalowy multipleks kinowy. W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 145 000 mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. Wartość inwestycji to około 70 mln zł.


Dekada nabyła działkę przy ul. Kolejowej w 2012 roku i od tego czasu starała się o uzyskanie pozwolenia na budowę obiektu. Jest to najlepsza w Nysie lokalizacji do stworzenia śródmiejskiej galerii handlowej. Jednak Plan Miejscowy dla tej działki nie zakładał handlu wielkopowierzchniowego. Poprzednie władze miasta nie wyraziły zgody na jego zmianę, wskazując jako lokalizację dla galerii obszary położone na obrzeżach miasta. Po listopadowych wyborach i ukonstytuowaniu się nowych władz w mieście, pojawiło się pozytywne nastawienie do nowej inwestycji i rozpoczęły się procedury administracyjne, zmierzające do budowy galerii przy ul. Kolejowej.


Planowane oddanie budynku do użytku publicznego to IV kw. 2017 roku. Galeria Dekada stanie się ważnym punktem na mapie Nysy nie tylko ze względu na obecność popularnych i mocno oczekiwanych przez mieszkańców marek odzieżowych, dużej sieciowej księgarni oraz licznych punktów gastronomicznych, ale również ze względu na jej rekreacyjno – rozrywkowy charakter.


Na uwagę zasługuje koncepcja architektoniczna obiektu, przygotowana przez Pracownię Air Project. Aby dobrze wpisać obiekt w miejską tkankę i śródmiejskie, zabytkowe otoczenie, architekci przy tworzeniu projektu inspirowali się nyskim gotykiem oraz najsłynniejszymi światowymi obiektami handlowymi, które budowano w hołdzie miejscowemu dziedzictwu architektonicznemu.


Źródło: Dekada Reality

26.06.2015


Tagi: Dekada, Nysa


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE