QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Rośnie liczba ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych

60 tysięcy aktualnych ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych z całej Europy oraz prawie 200 tysięcy aktywnych użytkowników – takie wyniki zanotowała popularna giełda ładunkowa TRANS na początku marca. Przedstawiciele giełdy przekonują, że te dane potwierdzają tylko opinie wielu obserwatorów branży TSL o powolnym uspokajaniu się rynku i stopniowej poprawie koniunktury w branży.


Koniunktura w transporcie zależy wprost proporcjonalnie od sytuacji polskiej gospodarki. Ostatnie informacje z rynku dowodzą, że polska gospodarka znów zaczyna nabierać tempa, a wraz z tym musi wzrosnąć zapotrzebowanie na usługi transportu wyprodukowanych towarów. To powód do optymistycznych prognoz dla polskich przewoźników.


- Wzrost podaży ładunków oraz nowe kontakty na giełdzie to dobry znak dla całej branży – mówi Grzegorz Haładus ze spółki zarządzającej europejską platformą ładunkową TRANS – Statystki na giełdzie jasno pokazują, że kondycja polskich przewoźników powoli, ale stale poprawia się.


Według większości specjalistów, o kondycji branży transportowej decydują trzy czynniki: relacja rynkowa pomiędzy popytem i podażą, kurs euro oraz cena ropy. Branża TSL to swoisty barometr rynku, doskonale obrazujący zarówno pozytywne, jak i negatywne tendencje. Jej kondycja to wypadkowa stanu przemysłu i handlu.

Kryzys finansowy, który dotknął całą gospodarkę jesienią 2008 roku, był szczególnie widoczny w sektorze transportowym. Rok 2009 również nie przyniósł poprawy. Uczestnicy rynku na własnej skórze odczuli zmniejszoną podaż ładunków na rynku w Polsce i za granicą, długie termin płatności za wykonane usługi transportowe, czy całkowite zaniechanie regulowania należności przez zleceniodawców frachtów.

Widoczne już teraz ożywienie branży transportowej swój punkt kulminacyjny ma osiągnąć w pierwszej połowie bieżącego roku. Dzięki EURO 2012 popyt na usługi transportowe będzie wzrastał.


Ostatni wynik na giełdzie TRANS potwierdza tendencję wzrostową w branży TSL. Giełda transportowa TRANS.eu, jako największa platforma informacyjna z ofertami frachtów i przestrzeni ładunkowych w Europie Wschodniej pomaga małym i średnim przewoźnikom w pozyskiwaniu nowych zleceń transportowych w Polsce i poza jej granicami oraz kontaktów biznesowych. Umożliwia weryfikację swojego partnera biznesowego oraz daje możliwość optymalizacji działalności firmy.


O giełdzie TRANS:

Europejska Giełda Transportowa TRANS to największa giełda wolnych ładunków i pojazdów w Europie Środkowo- Wschodniej. Każdego dnia oferuje dostęp do ponad 50 000 ofert wolnych pojazdów i ładunków z całej Europy. Z giełdy korzystają firmy transportowe oraz firmy zlecające wolne ładunki do przewiezienia - firmy spedycyjne, firmy produkcyjne oraz firmy handlowe -aktualnie ponad 120 tys. Giełda TRANS oferuje szereg rozwiązań weryfikujących rzetelność płatniczą użytkowników takich jak: Pakiet Bezpieczna Firma, Rejestr Dłużników Transportowych czy projekt Faktoring dla Transportu.


Transport


Źródło: Europejska Giełda Transportowa TRANS

17.03.2010


Tagi: Europejska Giełda Transportowa TRANS, frachty, ładunki

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Według danych zebranych przez Związek Polskiego Leasingu dynamicznie wzrasta...

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE