QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Czy banki chętne przyjmują środki pieniężne na lokaty kilkuletnie?

Ciekawe jest podejście banków do lokat długoterminowych, kilkuletnich. Stopień chęci, z jaką przyjmują one środki pieniężne na tak długi okres czasu, zależy zazwyczaj od aktualnych stawek oprocentowania.


wykres


Jak to wygląda aktualnie?

Dziś lokaty bankowe nie są sposobem na wysoki zysk, dlatego rzadziej z nich korzystamy. Banki również to odczuwają i z tego powodu próbują zachęcić do długoterminowych inwestycji, oferując swoim klientom wyższe oprocentowanie zgromadzonych środków pieniężnych. Długoterminowa oferta banków, pomimo że atrakcyjniejsza, niż w przypadku lokat 3 miesięcznych, powinna zostać przez potencjalnego inwestora dobrze przemyślana.


Oprocentowanie lokat dużo bardziej już raczej nie spadnie, natomiast może stopniowo zacząć wzrastać. Bankowcy wiedzą, że taki moment nastanie, a w momencie lokat długoterminowych, będą wypłacali klientom zysk, w wysokości oprocentowania z dnia podpisania umowy i umieszczeniu środków pieniężnych na lokacie. Jeżeli oprocentowanie wzrośnie po założeniu lokaty, klient nie otrzyma zwiększonego zysku. Banki będą mogły jednak obracać gotówką klienta przez ten czas, w którym trwa lokata i oferować innym kredyty, z wyższym oprocentowaniem, dzięki czemu ich zyski będą znacząco rosły.


Banki w tym momencie bardzo chętnie przyjmują od klientów środki pieniężne na lokaty kilkuletnie i nie ulegnie to zmianie dopóki oprocentowanie oszczędności na lokatach, nie zacznie wzrastać. W momencie wysokiego oprocentowania, banki nie będą chciały przyjmować dużych sum pieniędzy na dłuższy czas, ponieważ w momencie spadku oprocentowania będą notowały straty podczas wypłacania środków z zakończonych już lokat.


Podejście klientów banków do lokat

Klienci banków wiedzą o tym, że długoterminowa lokata jest w tym momencie ryzykiem, dlatego nie są zbytnio zainteresowani takim sposobem lokowania pieniędzy. Jeżeli już dochodzi do prób inwestowania to są to rynki finansów/giełda gdzie możliwe jest osiągniecie dużego zysku, ale również konieczne jest to, aby liczyć się z możliwością straty posiadanych oszczędności. Z tego powodu nie korzysta z giełdy zbyt wiele osób, które nie miały wcześniej z nią do czynienia. Ewentualnie osoby bez wiedzy na temat finansów, korzystają z pomocy doświadczonych doradców finansowych, lecz nawet to, nie może być gwarantem dużego zysku i bezpieczeństwa naszych oszczędności.


Źródło: materiały prasowe

28.08.2015


Tagi: lokaty bankowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...