QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Biznes po Godzinach w Poznaniu za nami

9 lipca 2015 r. w centrum Poznania odbyły się warsztaty z cyklu Biznes po Godzinach – ladies edition. Było to pierwsze takie spotkanie organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa! w Poznaniu… i z pewnością nie ostanie! Tego dnia w hotelu NH Poznań zgromadziło się prawie 150 przedsiębiorczych kobiet.


foto


- Zarówno liczba zgłoszeń, jak i ponad 90% frekwencja była dla nas dużym zaskoczeniem. Cieszę się, że przedsiębiorcze mieszkanki Poznania doceniły nasz pomysł, program i wzięły udział w warsztatach, już teraz pytając o kolejne edycje. Formuła Biznes po Godzinach świetnie sprawdza się również w innych miastach, więc z pewnością będziemy ją kontynuować – mówi Anna Flaga, prezes Fundacji Twoja Inicjatywa!


Zdecydowana większość uczestniczek warsztatów w Poznaniu, bo aż 73%, dopiero deklarowała chęć założenia swojej firmy i według ankiety przeprowadzonej podczas spotkania zdecydowała się na udział w warsztatach, aby dowiedzieć się, z czym właściwie wiąże się otworzenie własnej działalności gospodarczej, jakie są dostępne źródła jej finansowania i jak efektywnie sprzedać swój produkt.


Do udziału w warsztatach Fundacja Twoja Inicjatywa! zaprosiła ekspertów, którzy podzielili się z uczestniczkami swoją wiedzą i doświadczeniem. I tak, o procedurach związanych z otworzeniem własnej firmy, plusach i minusach pracy na własny rachunek opowiedzieli Milena Dera i Łukasz Zwolan, eksperci biznesowi z firmy Tax Care.


Magda Zdrenka, redaktor naczelna magazynu Madame, na własnym przykładzie pokazała uczestniczkom, dlaczego warto inwestować w marzenia i jak wyglądała jej droga od pomysłu na własny biznes do jego realizacji.


Podczas prelekcji Sławomira Stańczuka z Polish Business Club uczestniczki dowiedziały się, na czym tak naprawdę polega networking, jak go skutecznie wykorzystywać i przekładać na biznes.


Z kolei Arkadiusz Kołecki, dyrektor ds. rozwoju firmy Yasumi, na przykładzie gabinetu kosmetycznego przedstawił zasady budowy profesjonalnego salonu usługowego i podpowiedział uczestniczkom, jak zdobyć stałych klientów.


Impreza zakończyła się rozdaniem niespodzianek: nagród rzeczowych, książkowych oraz bonów upominkowych od partnerów spotkania.


Wedle ankiety, przeprowadzonej w trakcie spotkania, warsztaty zostały wysoko ocenione: średnia ocen uczestników wynosiła 4,6 (skala 1-5).


- 18 marca podczas zorganizowanego przez nas Dnia Kobiet Biznesu, w odpowiedzi na prośby pań z różnych miast, zapowiedzieliśmy letnią edycję warsztatów Biznes po Godzinach. Nie spodziewałyśmy się jednak dużego zainteresowania. W czerwcowych warsztatach w Krakowie wzięło udział ponad 50 kobiet, w Poznaniu spotkało się z nami już 150 pań, a na warsztaty we Wrocławiu, które odbędą się 30 lipca, już dziś mamy na liście ponad 115 przedsiębiorczych kobiet. Tak duża liczba zgłoszeń i uczestników, pomimo okresu wakacyjnego, świadczy o dużym zapotrzebowaniu na spotkania dotyczące zakładania własnej firmy i nastawione na networking. Z przyjemnością odpowiemy na to zapotrzebowanie i poprzez organizację kolejnych wydarzeń będziemy wspierać rozwój przedsiębiorczości – mówi Katarzyna Wicha, koordynator Fundacji Twoja Inicjatywa!


foto


Źródło: Fundacja Twoja Inicjatywa!

15.07.2015


Tagi: własny biznes, warsztaty


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE