QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Catalina Office Center w Warszawie

Catalina Office Center to pierwszy budynek biurowy, zrealizowany przez znaną, warszawską firmę deweloperską - Catalina Group. Jest to biurowiec najnowszej generacji, oferujący 14.000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej mieszczącej się na 10 kondygnacjach.


Biurowiec Catalina Office Center zlokalizowany jest w narożniku ulic Puławskiej i Rzymowskiego w sąsiedztwie kompleksu apartamentowego „Przy Wyścigach”, zrealizowanego kilka lat temu także przez Grupę Catalina. Położenie biurowca zapewnia doskonały dojazd samochodem - ok.10 min. od centrum i 8 min. od dworca lotniczego Okęcie. Istnieją również wygodne połączenia komunikacją publiczną. Pętla tramwajowa i przystanki autobusowe znajdują się po drugiej stronie ulicy, stacja metra Ursynów oddalona jest o 10 min. marszu. Nowoczesna i dynamiczna bryła budynku podkreśla unikalne położenie biurowca. Jest doskonale widoczna ze wszystkich kierunków. Całkowicie szklaną frontową fasadę zaprojektowano w taki sposób, że widoczne są tylko poziome ramy okien. Daje to wrażenie niezwykłej dynamiki i lekkości. Zachodnia ściana pochyla się nad zjazdem z ulicy Rzymowskiego stanowiąc istotny w tym miejscu akcent urbanistyczny. Południowa fasada biurowca zachowuje styl sąsiadującego zespołu apartamentowego „Przy Wyścigach”. Projekt Catalina Office Center powstał w renomowanej pracowni architektonicznej – Szaroszyk & Rycerski Architekci Sp. z o.o.


Powierzchnie biurowe zaprojektowano wokół centralnego trzonu mieszczącego windy, klatki schodowe i pomieszczenia sanitarne. Przestrzeń pomiędzy trzonem, a zewnętrznymi ścianami budynku jest całkowicie wolna od konstrukcji i szachtów instalacyjnych. Pozwala to swobodnie i elastycznie kształtować funkcje biur. Możliwe są rozmaite układy funkcjonalne, od osobnych niewielkich pokoi dostępnych z korytarza do czystej powierzchni typu "open space". W wielu miejscach na styku z trzonem zaprojektowano punkty podłączenia instalacji umożliwiające aranżacje kuchni i pomieszczeń socjalnych. Parter budynku oprócz funkcji biurowych od strony podjazdu mieści powierzchnie możliwe do wykorzystania jako punkty gastronomiczne lub handlowe. W podziemiach budynku zaprojektowano wygodny garaż dla 151 samochodów. Zewnętrzne parkingi dla gości znajdą się na poziomie terenu od strony podjazdu z Al. Wyścigowej.


Projekt zrealizowała jedna ze spółek Catalina Group - Catalina Investment Sp. z o.o., Generalnym wykonawcą jest firma KARMAR S.A. we współpracy z Tebodin Sap Projekt, Sp. z o.o., która to firmą zarządza projektem.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Catalina Group

20.10.2009


Tagi: Catalina Group, Catalina Office Center, Warszawa

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE