QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Wojdyła Business Park we Wrocławiu

Już w marcu 2010 roku, pierwszym Najemcom zostanie przekazana do użytku nowoczesna powierzchnia biurowa kl. A., w realizowanym obecnie kompleksie biurowym o nazwie „Wojdyła Business Park”.


Wojdyła Business Park to kompleks trzech niezależnych budynków klasy A o rozpoznawalnej bryle i najwyższej jakości wykończenia, zlokalizowanym w najbardziej dynamicznie rozwijającej się części Wrocławia zwanej „ Zachodnie Centrum Biznesu”.Doskonała lokalizacja i dogodne połączenia to jeden z najważniejszych elementów udanego biznesu. Wojdyła Business Park łączy w sobie te dwa aspekty. Powstający park biurowy, przy ul. Muchoborskiej 8 we Wrocławiu, zlokalizowany jest w połowie drogi między ścisłym centrum miasta a międzynarodowym lotniskiem im. Mikołaja Kopernika. Czas dojazdu w oba te miejsca to niespełna 20 minut jazdy samochodem. Jednocześnie podkreślenia wymaga fakt, że kompleks Wojdyła Business Park jest najbliższą w kierunku lotniska inwestycją biurową we Wrocławiu. Łatwą dostępność budynków biurowych, gwarantuje bezpośrednie sąsiedztwo Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia i liczne połączenia środkami komunikacji miejskiej. Budynki kompleksu są dobrze wyeksponowane i widoczne z ulicy Klecińskej i Estakady ”Gądowianki„.


Powierzchnie biurowe charakteryzuje wysoki standard wykończenia: podniesiona podłoga, podwieszane sufity, wysokość pomieszczeń 3 m, klimatyzacja, nowoczesny system wentylacji, oświetlenie 500 LUX, uchylne okna, BMS, a także toalety, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia serwerowni na powierzchni najmu. Wszystkie budynki są całodobowo chronione i monitorowane. Części wspólne są wykończone z materiałów wysokiej jakości. W każdym z budynków jest recepcja, eleganckie i przestronne lobby, sprzyjające efektywnym spotkaniom biznesowym i tworzące atmosferę sukcesu. Cały projekt to starannie zaprojektowana przestrzeń, podkreślona zielenią, tworząca inspirujące i przyjemne środowisko pracy.


Do dyspozycji Najemców będzie pozostawała sala konferencyjna na ok. 300 osób i kantyna (restauracja), która jednorazowo będzie mogła obsłużyć ok. 150 osób. Na pewno nie zabraknie miejsc do parkowania dla samochodów i rowerów. W kompleksie zaprojektowany został dwukondygnacyjny parking podziemny na ponad 600 miejsc parkingowych. Współczynnik miejsc parkingowych to aż 1 miejsce na 37 m2 powierzchni biurowej! Rzadko kiedy spotyka się aż tak wysoki współczynnik parkingowy. W bezpośrednim sąsiedztwie Wojdyła Business Park funkcjonuje już nowy trzy gwiazdkowy hotel , posiadający do dyspozycji ponad 130 pokoi hotelowych.


W sumie w trzech budynkach kompleksu Wojdyła Business Park, jest do zaoferowania 25 000 m2 powierzchni do wynajęcia. Każdy z budynków ma pięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne ze stanowiskami postojowymi. Każde piętro oferuje ok. 1700 m2 powierzchni biurowej, na planie zbliżonym do litery H, gdzie w części środkowej najbardziej ciemnej znajdują się hole windowe, komunikacja pionowa i toalety, a dookoła znajdują się łatwe do rozplanowania biura. Kondygnacje z doskonałym dostępem światła dziennego o otwartym palnie umożliwiają dostosowanie wnętrz do indywidualnych potrzeb Najemców i stworzenie optymalnych warunków pracy. Oferowana powierzchnia biurowa jest bardzo efektywna; istnieje możliwość osiągnięcia współczynnika 5 m2 na jedną osobę przy aranżacji powierzchni typu open space (otwarta powierzchnia). Układ piętra również bardzo dobrze sprawdza się przy aranżacji w postaci podziału na pokoje biurowe. Funkcjonalność powierzchni biurowej przejawia się w zastosowanym systemie sufitów podwieszanych i podłóg technicznych zapewniających dowolność dystrybucji okablowania oraz kanałów wentylacji i klimatyzacji. Efektywność i funkcjonalność powierzchni pozwala Najemcom „zaoszczędzić” na w wynajmie powierzchni biurowej.


Budynki w kompleksie Wojdyła Business Park są efektywnie zarządzane poprzez zastosowanie nowoczesnego systemu BMS, czyli kompleksowego systemu zarządzania i monitorowania wszystkimi funkcjami i instalacjami w budynku. Efektywność zarządzania budynkiem przekłada się na mniejsze koszty jego utrzymania, co oznacza dla Najemców mniejsze koszty związane z opłatami eksploatacyjnymi.


Inwestorem i wykonawcą projektu są spółki z Grupy Wojdyła, co uczyni przyszłą współpracę z Najemcami łatwą i owocną. Firma Wojdyła Budownictwo (generalny wykonawca projektu biurowego), która istnieje na rynku od 1986 roku, posiada w swoim portfolio wiele znaczących inwestycji krajowych i zagranicznych. Spośród najbardziej znaczących inwestycji zrealizowanych przez firmę należy wymienić: Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie, rewitalizacja Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie, Wyższa Szkoła Handlu i Prawa „Łazarki” w Warszawie, campus Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, budynek handlowo – biurowo – usługowy „Wiśniowa” we Wrocławiu, osiedle mieszkaniowe: „Panorama” we Wrocławiu.


Wojdyła Business Park w procesie komercjalizacji parku biurowego współpracuje z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Istnieje możliwość rozszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej na teren kompleksu Wojdyła Business Park, w przypadku Najemców zainteresowanych korzystaniem z dobrodziejstw funkcjonowania w strefie. Wojdyła Business Park dołoży starań we współpracy z WSSE i zainteresowanymi Najemcami, do zainicjowania funkcjonowania specjalnej strefy ekonomicznej na terenie parku biurowego.Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Wojdyła Business Park

21.09.2009


Tagi: Wojdyła Business Park, powierzchnie

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...