QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Centrum handlowe Port Łódź

Centrum handlowe Port Łódź, którego budowa zakończy się wiosną 2010 r. będzie jednym z największych obiektów handlowych w regionie. Kompleks o powierzchni 127 tys. mkw., w tym ok. 100 tys. mkw. przeznaczonych pod wynajem, obejmie zasięgiem ok. 1,5 mln potencjalnych klientów.W Porcie Łódź znajdzie się ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie. Ponad 33 tys. mkw. powierzchni kompleksu zajmie IKEA. Do grona najemców należą także Leroy Merlin, Alma, H&M, C&A, RESERVED, Cropptown, House, Mohito, Home&You, Esotiq, Cubus, Benetton, ExiSport, RTV EURO AGD, Douglas i inni czołowi przedstawiciele krajowych i zagranicznych marek.


Na atrakcyjność kompleksu wpłynie oryginalna aranżacja i wykończenie wnętrz, a także patio, łączące funkcje rekreacyjno-sportowe i wypoczynkowe. Strefa rekreacyjno-handlowa z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem obejmie ok. 10 tys. mkw.

Aby polepszyć dojazd do kompleksu zostanie rozbudowa linia tramwajowa prowadząca z centrum miasta i łączącąca Port z Pabianicami. Na terenie obiektu powstaną dwa nowe przystanki tramwajowe, a drogi dojazdowe zostaną zmodernizowane. Do 2011 r. inwestycje infrastrukturalne doprowadzą do połączenia Portu Łódź z zachodnią częścią przyszłej obwodnicy miasta (droga ekspresowa S14).


Projekt komercjalizacji centrum prowadzi firma Cushman & Wakefield, światowy doradca w dziedzinie nieruchomości, wspólnie z Działem Najmu Inter IKEA Centre Polska S.A.


Podstawowe dane obiektu:

Powierzchnia centrum handlowego: 127.000 mkw., w tym sklep IKEA (33.000 mkw.)

Powierzchnia kompleksu handlowo-rekreacyjnego: 10.000 mkw.

Całkowita powierzchnia najmu: 100.000 mkw.

Ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie

Liczba miejsc parkingowych na parkingu zewnętrznym i w podziemnym garażu: 4500

Dojazd samochodem z centrum miasta: 15 minut

Planowane otwarcie: wiosna 2010 r.

W centrum obiektu powstanie strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 10.000 mkw. z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem.


O inwestorze

Inwestorem i deweloperem obiektu jest Inter IKEA Centre Polska S.A., należąca do Grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim inne znane marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz marki odzieżowe. IICP jest obecnie właścicielem sześciu centrów handlowych: w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach oraz dwóch w Warszawie.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości). Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości, publikuje szereg raportów, które dostępne są w części Knowledge Center na stronie www.cushmanwakefield.com


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

14.09.2009


Tagi: Cushman & Wakefield, Inter IKEA Centre Polska S.A, Saturn, Łódź

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...