QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Galeria handlowa Agora w Bytomiu

W galerii Agora Bytom o łącznej powierzchni 58 000 mkw. ma działać ok. 120 sklepów i punktów usługowych, wieloekranowe kino, liczne kawiarnie i restauracje, a także kameralna sala widowiskowa i powierzchnie biurowe. Zaplanowano także rozbudowaną wewnętrzną przestrzeń publiczną – odwiedzający będą mogli korzystać z przestrzeni placu centralnego, a przed galerią znajdzie się plac z ławeczkami i fontanną. Galeria będzie pierwszą w Bytomiu, tak nowoczesną inwestycją o charakterze handlowo-usługowym, zlokalizowaną w centrum miasta.


Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w październiku 2008 r. Zakończenie budowy w stanie surowym nastąpi wiosną 2010 r. a zamknięcie poziomu „0” odbędzie się jesienią 2009 r. Planowana data oddania do użytku to listopad 2010 roku. Szacowana wartość inwestycji wynosi 90 mln euro. Inwestorem i deweloperem projektu jest firma Braaten + Pedersen plus Partners, a generalnym wykonawcą – Erbud S.A.


Podstawowe dane o obiekcie:

Lokalizacja: Pomiędzy ulicami Kwietniewskiego, Jainty, Piekarską oraz Dzieci Lwowskich. Do galerii prowadzi główna ulica handlowa miasta - ul. Dworcowa.

Liczba kondygnacji: 5

Powierzchnia całkowita: ok. 58 000 mkw.

Powierzchnia najmu: ponad 26 000 mkw.

Powierzchnia supermarketu: 1500 mkw. z magazynem

Multipleks: ponad 3 000 mkw., 8 ekranów – Cinema City

Gastronomia: 1 500 mkw.

Powierzchnia biurowa: 950 mkw.

Liczba miejsc parkingowych: 1000


O inwestorze

Braaten+Pedersen plus Partners (B+P plus P) Sp. z o.o., międzynarodowa firma deweloperska z siedzibą w Kopenhadze, w Danii i lokalnym oddziałem w Gliwicach, Polska, specjalizuje się w projektowaniu i komercjalizacji wielofunkcyjnych nowoczesnych centrów handlowych. Długoletnie doświadczenie w dziedzinie zagospodarowania przestrzennego, referencje zdobyte na prestiżowych inwestycjach oraz trwałe stosunki partnerskie gwarantują, że Braaten+Pedersen potrafi przemienić plany w rzeczywistość. Firma uczestniczy w opracowywaniu nowych inwestycji lokowanych w centrach miast oraz zajmuje się modernizacją i rewitalizacją istniejących centrów handlowych tak w Europie Centralnej, jak i w Skandynawii. Specjaliści Braaten+Pedersen pracują aktualnie nad następującymi projektami inwestycyjnymi w centrach miejskich: AGORA (Bytom, Polska), Friis Aalborg Citycenter (Dania), Skanderborg City Center (Dania) i Soenderborg Citycenter (Dania). W latach 2007-2008 Braaten+Pedersen z dużym sukcesem ukończyła i przekazała do eksploatacji następujące centra handlowe: Forum (Gliwice, Polska) oraz w Danii: Esbjerg Storcenter, Waterfront Shopping Centre (Kopenhaga) i Metropol Hjoerring Citycenter.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości).


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

11.09.2009


Tagi: Cushman & Wakefield, Braaten+Pedersen plus Partners, Fantasy Park, RESERVED, Agora Bytom

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...