QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Sterlinga Business Center w Łodzi

Sterlinga Business Center oferuje ponad 13.300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Na parterze znajdzie się reprezentacyjny hol recepcyjny, jak również lokale handlowo-usługowe oraz kantyna dla pracowników najemców obiektu. Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaprojektowany został parking dla 170 samochodów oraz niewielkie powierzchnie magazynowe przeznaczone na wynajem.


Budynek jest położony w centrum Łodzi i posiada doskonałe połączenia komunikacyjne. SBC znajduje się w niewielkiej odległości do Placu Wolności i ulicy Piotrkowskiej, gdzie usytuowane są urzędy, banki, restauracje i punkty usługowe, a w odległości ok. 2 km od biurowca znajduje się centrum handlowe Manufaktura. Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie znajdują się Park Helenów, Park Staromiejski, Teatr Muzyczny oraz Teatr Wielki.

Architektura Sterlinga Business Center jest połączeniem przeszklenia kluczowych elementów fasady oraz prostych linii nadających budynkowi przejrzysty i wyrazisty charakter. Celem architekta oraz inwestora było zapewnienie najemcom przyjaznego, efektywnego środowiska pracy. Wycofane górne piętra pozwoliły na wygospodarowanie powierzchni na użytkowe tarasy, które mogą być udekorowane zielenią i stanowić dodatkowy walor estetyczny. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Aedas CE.


Budowa Sterlinga Business Center rozpoczęła się 1 lipca 2009. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na koniec 2010 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex-Dromex S.A.


Inwestorem i deweloperem, odpowiedzialnym również za wynajem obiektu, jest firma Hines. Cushman & Wakefield, światowy doradca w dziedzinie nieruchomości została wiodącym agentem przy komercjalizacji obiektu.


O Hines

Hines jest wiodącą firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji, organizacji procesu deweloperskiego, zarządzaniu nieruchomościami, jak również w organizowaniu funduszy nieruchomościowych oraz operacjach finansowych na rynku nieruchomości w USA, Europie oraz Azji. Firma powstała w Houston w 1957 roku. Obecnie dysponuje aktywami o wartości 25,8 miliardów dolarów i jest jedną z największych firm deweloperskich na świecie.

Hines cieszy się ugruntowaną pozycją na rynkach Północnej i Południowej Ameryki, Europy oraz Azji, posiada swoje biura w 17 krajach świata. W liczącym ponad 1.100 projektów portfolio firmy Hines, można znaleźć najbardziej znane obiekty biurowe na świecie, jak również obiekty mieszkaniowe, handlowe, magazynowe, sportowe, użyteczności publicznej i hotele oraz kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.

W Polsce Hines rozpoczął działalność w 1997 roku. Pierwszą realizacją firmy na rynku polskim był budynek biurowy Metropolitan znajdujący się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, który otrzymał prestiżową nagrodę MIPIM dla najlepszego budynku biurowego na świecie podczas targów nieruchomości w Cannes w roku 2004. Kolejną ukończoną realizacją firmy jest kompleks apartamentowy „Apartamenty Impresja” w Wilanowie. Hines Polska zgromadził zespół profesjonalistów odpowiadający za kolejne realizowane inwestycje biurowe i mieszkaniowe w Warszawie, Gdańsku oraz Łodzi.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości). Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

29.07.2009


Tagi: Cushman & Wakefield, Hines, Sterlinga Business Center, Budimex-Dromex S.A., Aedas CE, komercjalizacja biurowca w Łodzi

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...