QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Wznowienie budowy biurowca OXYGEN w Szczecinie

Zarząd Echo Investment podjął decyzję o wznowieniu prac na budowie biurowca OXYGEN realizowanego w Szczecinie przy ul. Malczewskiego.


Prace budowlane zostały wstrzymane na początku kwietnia br. Zmiana harmonogramu realizacji wynikała z konieczności uwzględnienia specyficznych wymagań technicznych potencjalnych najemców i związanej z tym modyfikacji projektu. Prace na budowie – zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem - ruszą jeszcze w lipcu br.


Obecnie trwają rozmowy z najemcami powierzchni biurowej, równolegle prowadzone są negocjacje z instytucjami finansowymi odnośnie kredytowania inwestycji.

Spółka Echo Inwestment w ostatnich miesiącach zawarła kilka znaczących umów wynajmu powierzchni w projektach biurowych w Warszawie i Poznaniu (łącznie ponad 6,500 mkw.), a także uzyskała ponad 80 mln EUR kredytów na finansowanie kompleksów biurowych: Park Postęp i Malta Office Park.


O biurowcu OXYGEN

Oxygen jest nowoczesnym, 9-kondygnacyjnym budynkiem, zlokalizowanym w ścisłym centrum Szczecina, przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z al. Wyzwolenia.

W sąsiedztwie znajduje się największe w regionie zachodniopomorskim centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy, kompleks biurowo-hotelowy Pazim z hotelem Radisson SAS, liczne instytucje finansowe i urzędy. Biurowiec wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.

Wielkość typowego piętra ok. 1500 m2 powierzchni, jak i jego układ funkcjonalny sprawdzają się w konwencji biura „open space”, daje także szerokie możliwości aranżacji przestrzeni dla różnych grup najemców zainteresowanych małymi modułami biurowymi przeznaczonymi dla 15-20 pracowników.

Użytkownicy budynku będą mogli korzystać z usług dodatkowych m.in.: przychodni medycznej, coffee baru, saloniku prasowego i klubu fitness. W obiekcie przewidziano także powierzchnie dostosowane do potrzeb placówek bankowych. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 181 miejsc postojowych na parkingach naziemnym i podziemnym.


O inwestorze

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Spółka realizuje również centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii i na Węgrzech.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Echo Investment

14.07.2009


Tagi: Echo Investment, OXYGEN w Szczecinie

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Według danych zebranych przez Związek Polskiego Leasingu dynamicznie wzrasta...

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE