QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

The Granary – La Suite Hotel we Wrocławiu

Firma Star Group Poland zainwestowała w rewitalizację opuszczonego zabytkowego spichlerza przy ul. Menniczej i przekształciła obiekt w bardzo ekskluzywny, pierwszy we Wrocławiu, butikowy hotel o intrygującej nazwie The Granary – La Suite Hotel.


Zaniedbany i opuszczony historyczny spichlerz zbożowy na ulicy Menniczej utracił większość ze swych walorów. To, co pozostało, świadczyło tylko o dawnej skali i formie tego budynku.

Firma Star Group Poland zdecydowała się przekształcić ten historyczny obiekt w wyjątkowy hotel butikowy. Staranne działania restauratorskie polegały nie tylko na przywróceniu budynkowi wartości historycznej, ale dodatkowo miały charakter innowacyjny i doprowadziły do całkowitej metamorfozy budynku. Dzięki temu The Granary uzyskał charakter hotelu luksusowego oferującego komfort rzadko spotykany w konwencjonalnych hotelach. Celem było stworzenie niepowtarzalnej i ciepłej atmosfery dającej gościom poczucie drugiego domu.The Granary – La Suite Hotel łączy w sobie wyjątkowość zabytkowego miejsca i jego historii z niezwykłą precyzją nowoczesnego projektowania. Jakość wystroju, wybór surowców, udogodnień i usług są wyrazem zaangażowania w oferowanie gościnności na najwyższym poziomie. Dzięki temu ten pięciogwiazdkowy hotel butikowy o wyjątkowym charakterze dołączył do grona najbardziej luksusowych hoteli na świecie zrzeszonych w sieci Small Luxury Hotels of the World.

Otwarcie hotelu zaplanowano na drugi kwartał 2009 roku.


O The Granary – La Suite Hotel:


LOKALIZACJA: Położony w samym sercu Wrocławia, zaledwie kilka minut spacerem od Rynku.


APARTAMENTY I APARTAMENTY DWUPOZIOMOWE: Zróżnicowanie rozmiarów (33-85 m²), układów i aranżacji sprawia, iż każdy apartament jest wyjątkowy.

Apartamenty na poziomie ogrodu pozwalają cieszyć się łukowymi sklepieniami z oryginalnej cegły, podczas gdy apartamenty na wyższych piętrach odpowiadają zmieniającej się geometrii szklanego dachu. W swoich wnętrzach apartamenty kryją niepowtarzalne, nowoczesne wzornictwo, meble na specjalne zamówienie, ręcznie wykonane łóżka, strefę wypoczynkową i jadalną, wydzieloną lub rozszerzoną sypialnię, luksusową łazienkę, obszerną przestrzeń do przechowywania, miejsce do pracy, a w siedmiu dwupoziomowych apartamentach na najwyższej kondygnacji dodatkowo aneks kuchenny.OFERTA RESTAURACJI I BARU: Nastrojowa restauracja w klimatycznej zabytkowej części hotelu oraz bar z imponującą ofertą win i innych alkoholi.


OFERTA KONFERENCYJNA: Dwie w pełni wyposażone salki spotkań (12 i 18 m²).


SPA: Bogato wyposażona siłownia oraz zaplecze spa (w tym sauna, jacuzzi oraz szeroki wachlarz zabiegów i masaży).


USŁUGI SPECJALNE I UDOGODNIENIA: zindywidualizowany serwis w wyszukanym otoczeniu i swobodnej atmosferze. Standardowo oferowane usługi: udogodnienia dla biznesu (usługi biurowe, concierge, szofer, 24-godzinny Room Service, sejfy), bezpłatny Internet szerokopasmowy i WI-FI, telewizja satelitarna, biblioteka DVD, parkowanie pojazdów.


SPICHLERZ NA UL. MENNICZEJ – HISTORIA

Herren – Malzhof, spichlerz na ulicy Menniczej, został wzniesiony w 1565 r. po przejęciu przez miasto parceli hr. Rozdrażewskiego i oddany w dzierżawę kolejnym użytkownikom.

W 1796 r. został przyłączony do browaru przy ul. Słodowniczej, gdzie do 1904 r. produkowano słód. W czasie wojny ta niezwykła budowla mocno ucierpiała, jednak ostatecznie zniszczył ją dopiero pożar w 1970 r. Zrujnowane pozostałości budynku nie oddawały nawet cienia dawnej świetności spichlerza.Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: The Granary – La Suite Hotel Wrocław City Center

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...