QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

OVO – nowa era Wrocławia

21 października 2008 r. we wrocławskich Sukiennicach odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Wings Properties, podczas której zaprezentowano kompleks apartamentowo-hotelowy o nazwie OVA, który od końca ubr. powstaje w samym centrum Wrocławia. W obiekcie oprócz hotelu Hilton znajdą się najbardziej elitarne i najlepsze apartamenty klasy A w kraju.Na konferencję prasową przybyli min. Ron Ben Shahar – partner inwestycji, Asaf Gottesman – architekt Gottesman-Szmelcman Architecture, Paul Adolph – dyrektor projektu oraz Małgorzata Nowosielska – Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży.


Podczas spotkania licznie zgromadzeni dziennikarze mieli możliwość zapoznania się ze szczegółową koncepcją inwestycji kompleksu apartamentowi-hotelowego, któremu nadano nazwę OVO. Ron Ben Shahar poinformowała także o podpisaniu w piątek, 17.10.2008 finalnej umowy z siecią Hilton.


Informacje o inwestycji

Pod intrygującą nazwą OVO, kryje się jeden z najbardziej nowoczesnych i luksusowych kompleksów wielofunkcyjnych w Polsce. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Wings Properties, należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej Star Enterprises Limited.


OVO w języku łacińskim oznacza jajko, czyli symbol początku, narodzin. Kompleks OVO ma zwiastować nową erę Wrocławia, ale także nadejście nowej ery w architekturze. Ma wyznaczać nowe standardy przedsięwzięć budowlanych i odpowiadać na aktualne potrzeby nowoczesnego społeczeństwa. Wyznaczy także nowy styl życia dla mieszkańców Wrocławia.


Koncepcja architektoniczna obiektu, zrodziła się w paryskim biurze projektowym Gottesman-Szmelcman – tym samym, które przygotowało projekt innej wrocławskiej inwestycji – Angel Wings i wygrało konkurs na pomysł zagospodarowania Placu Społecznego we Wrocławiu. W pracach projektowych OVO uczestniczą także Broadway Malyan Polska S.A. oraz Burro Happold Polska Sp. z o.o.


Zgodnie z założeniami inwestora, OVO ma być symbolem dynamicznego rozwoju miasta i otwartości na niestandardowe rozwiązania, rozpoznawalnym także poza granicami kraju. To budynek rozmachem, wyprzedzający czasy, w których powstaje.


Koszt inwestycji, której budowa zakończy się do 2011 roku, to ponad 300 milionów złotych. Oprócz Wings Properties współfinansuje ją również Raiffeisen Bank.


OVO to swego rodzaju miasto w mieście - w pełni samowystarczalne. Spełniające najbardziej wygórowane wymagania klientów i gwarantujące najwyższy poziom usług. W budynku znajdą się m.in. apartamenty usługowe, pięciogwiazdkowy hotel sieci Hilton – jednej z najbardziej renomowanych na świecie, a także atrakcyjne i ekskluzywne powierzchnie komercyjne oraz miejsca rozrywki, wypoczynku i relaksu.


Z uwagi na swą elitarność i niedostępny do tej pory luksus, będzie to w niedalekiej przyszłości miejsce najważniejszych spotkań biznesowych i turystycznych Wrocławia. Obiekt przyciągnie przedstawicieli zagranicznych firm i koncernów, odwiedzających miasto w celach inwestycyjnych, a także zamożnych turystów, spragnionych obsługi na najwyższym poziomie.


Inwestycja światowej klasy, jaką bez wątpienia jest OVO, to szansa na dalszy, niezwykle dynamiczny rozwój Wrocławia i rozgłos na arenie międzynarodowej.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Wings Properties

22.10.2008


Tagi: Wings Properties, OVO, Hilton, Wrocław

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE