QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Centrum Metropol z drugim Hiltonem we Wrocławiu

W dniu 16 grudnia został oficjalnie rozpoczęty proces budowy nowego obiektu wielofunkcyjnego – Centrum Metropol - zlokalizowanego w samym centrum Wrocławia. Ten nowoczesny obiekt będzie składał się z hotelu klasy biznes (4*) działającego pod marką Hilton Garden Inn, nowoczesnych powierzchni biurowych, punktów handlowo-usługowych oraz apartamentów. Deweloperem oraz inwestorem projektu jest McCarthy-Harte a doradcą międzynarodowa firma DTZ.


Centrum Metropol będzie nowoczesnym obiektem o całkowitej powierzchni 32 700 m kw. Projekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Józefa Piłsudskiego, blisko południowej granicy historycznego Starego Miasta. Przylega on do głównej, południowo-północnej osi miasta - ul. Świdnickiej i Al. Powstańców Śląskich. Działka, na której powstanie projekt zlokalizowana jest w jednym z głównych obszarów handlowo-biznesowych – ostatnio szybko rozwijającego się Centrum Południowego oraz w pobliżu dworców kolejowych Wrocław Główny i Świebodzki.Projekt będzie się składał z 4 gwiazdkowego hotelu dysponującego 150 pokojami, działającego pod znaną międzynarodową marką Hilton Garden Inn. Nowoczesna powierzchnia biurowa klasy A będzie zajmować 13 000 m kw. powierzchni. Dodatkowo planowanych jest 36 apartamentów o średniej wielkości 50 m kw. Na parterze znajdować się będzie 15 punktów handlowo-usługowych o wielkości od 80 do 400 m kw. Większość poziomu –1 oraz cały poziom –2 przeznaczone będą na ogólnodostępny parking dla 221 samochodów.


Joanna Kowalska-Szymczak, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego DTZ powiedziała:

- Projekt Centrum Metropol to ważny krok dla Wrocławia w zakresie wzmocnienia pozycji jako centrum biznesowo-turystycznego. Głęboko wierzę, że nowoczesny projekt o wielofunkcyjnym przeznaczeniu będzie cennym uzupełnieniem dla infrastruktury, architektury oraz platformy biznesowej miasta.


Centrum Metropol i przyległy, równolegle rozbudowywany Teatr Capitol będą ciekawymi obiektami pod względem architektonicznym, wzmacniając metropolitarny charakter przyległych ulic. Projekt będzie się charakteryzował typową miejską, spójnie ukształtowaną fasadą, uzupełniając klasyczną i jednolitą rozbudowywaną część Teatru Capitol.


- Jesteśmy bardzo dumni, że nasza koncepcja pozwoliła nam wygrać zorganizowany przez miasto przetarg i dzięki temu będziemy mogli uzupełnić dzisiejszą infrastrukturę Wrocławia o wielofunkcyjny obiekt jakim jest Centrum Metropol. Wierzymy, że nasz projekt stanie się nową platformą turystyczno-biznesową dla Wrocławia – powiedział Brian McCarthy, przedstawiciel McCarthy-Harte.


Firma przewiduje postęp prac budowlanych związanych z realizacją projektu bez opóźnień, planując oddanie do eksploatacji na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.


O firmie Brian McCarthy Contractors Ltd.

Firma Brian McCarthy Contractors Ltd została założona w 1981r w mieście Ennis, w środkowo-zachodniej Irlandii. Z biegiem lat z lokalnej firmy budowlanej rozrosła się do przedsiębiorstwa działającego na terenie całej Irlandii.

Brian McCarthy Contractors jest zaangażowane w realizację znaczących projektów w zakresie hotelarstwa, handlu, powierzchni biurowych, mieszkaniowych, szkolnictwa, przemysłu oraz rozrywki. Podczas gdy głównym obszarem zaangażowania firmy jest generalne wykonawstwo, jej oddział inwestycyjny z sukcesem zrealizował wiele komercyjnych i mieszkaniowych projektów oraz jest odpowiedzialny za nabycie i realizację Centrum Metropol we Wrocławiu.

W niecałe dwa lata od nabycia działki w zwycięskim przetargu, Brian McCarthy wraz HARTE Property & Investment - partnerem specjalizującym się w inwestycjach hotelowych - z dumą ogłaszają rozpoczęcie prac budowlanych tego pasjonującego zamierzenia. Wydanie pozwolenia na budowę dla inwestycji oraz podpisanie umowy franczyzowej z Hilton Worldwide w tym samym tygodniu, bezpośrednio poprzedziło podpisanie kontaktów związanych z rozpoczęciem prac budowlanych na działce Metropolu.


O HARTE Property & Investment

HARTE Property & Investment powstała w 1999 roku i mieści się w Cork w południowo-wschodniej Irlandii. Firma działa jako developer, właściciel, operator oraz zarządca zasobów hoteli w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. W portfolio firmy znaleźć można szeroką gamę hoteli – od 4* hoteli biznesowych do luksusowych obiektów typu boutique. W chwili obecnej HARTE Property & Investment posiada i zarządza 10 hotelami na całym świecie, łącznie oferującymi 1.470 pokoi.

HARTE Property & Investment planuje rozbudować portfel hoteli o kolejne 8 obiektów w ciągu następnych 2 lat. Hotele te będą zlokalizowane w Europie, w tym będzie Hilton Garden Inn we Wrocławiu.

HARTE Property & Investment pochwalić się może wyjątkowym doświadczeniem w dziedzinie nieruchomości, starając się dostarczyć pełen zakres rozwiązań swoim klientom, inwestorom oraz partnerom Joint Venture - zarówno w dziedzinie hoteli i rozrywki, jak również nieruchomości biurowych, handlowych i mieszkaniowych. HARTE Property & Investment łączy doświadczenie, talent oraz możliwości menadżerskie z zasobami finansowymi w celu optymalizacji zysków inwestorów.

HARTE Property & Investment buduje i utrzymuje długoterminowe relacje ze swymi partnerami biznesowymi, inwestorami, finansistami oraz kooperantami branżowymi. Dzięki takim relacjom HARTE Property & Investment uzyskuje dostęp do możliwości wykraczających poza ofertę rynkową, niedostępnych dla pozostałych inwestorów.


O firmie DTZ

DTZ jest wiodącą międzynarodową firmą doradczą z zakresu nieruchomości, zatrudniającą na całym świecie ponad 12 500 osób w biurach zlokalizowanych w 150 miastach w 45 krajach. Firma działa na rzecz międzynarodowych firm, instytucji finansowych, deweloperów, inwestorów oraz rządów. Korzenie przedsiębiorstwa sięgają 1784 roku, kiedy została utworzona w Wielkiej Brytanii spółka, która wraz z przemianami własnościowo-prawnymi i systematycznym zwiększaniem skali działania przekształciła się w firmę DTZ.

W Polsce firma DTZ obecna jest od 1994 roku, stanowiąc część spółki DTZ Holdings plc, notowanej od 1987r. na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. DTZ jest obecnie jedną z największych w Polsce firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudniającą ponad 180 pracowników, świadczących usługi z zakresu: doradztwa inwestycyjnego, pośrednictwa, pozyskiwania gruntów, wycen nieruchomości, badań rynkowych, doradztwa inwestycyjno-budowlanego oraz zarządzania nieruchomościami.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: DTZ

18.12.2009


Tagi: DTZ, McCarthy-Harte, Wrocław, Centrum Metropol, Hilton Garden Inn, Harte Property & Investment

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE